• In English
 • Юлія Лапутіна відвідала 152-й окремий батальйон територіальної оборони у м. Ромни
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 24 травня 2021 року о 09:41

  22 травня під час робочого візиту на Сумщину Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна відвідала 152-й окремий батальйон територіальної оборони у м. Ромни, де проходять навчальні збори мешканці Липоводолинської ОТГ та Синівської ОТГ, Роменського району Сумської області.

  Під час зустрічі з керівництвом району, волонтерами, активістами, колишні добровольці, учасники бойових дій на Сході, які успішно проходять вишкіл, розповіли про готовність ще більше часу приділяти навчанням, які допоможуть передбачити і опрацювати, будь-яку, можливу гостру ситуацію.

  Міністр висловила сподівання, що їх готовність засвоювати військову справу, усіляко підтримуватимуть в громадах.

  «Саме навколо ветеранів, які мають унікальний досвід відсічі ворогу, мають гуртуватися свідомі громадяни, які разом можуть продемонструвати ворогу, що йому в жодному разі не буде легко реалізувати агресивні задуми. Сумщина- край із легендарними козацькими, партизанськими, добровольчими і волонтерськими традиціями захисту рідної землі. Тут люди завжди вибудовували горизонтальні зв‘язки, об‘єднувалися і пліч-о-пліч поставали проти ворожої агресії», - сказала Юлія Лапутіна.

  Наразі вони опановують бойове злагодження, засвоюють військові навички, зведення оборонних споруд і блокпостів, захисту об‘єктів критичної інфраструктури.

  Міністр звернулася до представників органів місцевої влади з проханням підтримувати ветеранів у їхньому бажанні залишатися активними захисниками України і допомагати їм покращувати свій бойовий гарт.

  Також Юлія Лапутіна закликала ветеранів, як носіїв практичних знань, бойових навичок, досвіду, долучатися до організації та навчань територіальної оборони.

  «Всі хто пішов за власним покликом захищати Україну 2014-го мусили тривалий час вчитися вже в бойових обставинах іноді, на жаль, на трагічних помилках своїх побратимів та в таких умовах долати психологічні бар‘єри. Сьогодні ми маємо колосальний досвід. І якщо ворог знатиме, наскільки кожен населений пункт України захищений, навчений і готовий до оборони, він сто разів зважить свої агресивні плани і задуми», - підкреслила Міністр у справах ветеранів України.