• In English
 • Юлія Лапутіна: Ветеранська політика є пріоритетом держави, бо це - про політику національної безпеки та національної стійкості
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 11 травня 2021 року о 15:19

  Сьогодні у Києві розпочала роботу дводенна Міжнародна конференція «Міжнародне співробітництво у вирішенні проблеми соціальної і професійної адаптації військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей в Україні». Захід організовано Мінветеранів та Міжнародним фондом соціальної адаптації за фінансової підтримки МЗС Норвегії.

  Конференцію присвячено обговоренню питань реінтеграції ветеранів, переходу з військового до цивільного життя, підвищенню рівня конкурентоспроможності українських захисників України на ринку праці, сприянню підприємницьким ініціативам ветеранів, психологічній підтримці українських захисників, членів їхніх родин та родин загиблих.

  Відкриваючи конференцію, Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зазначила, що ветеранська політика є пріоритетом держави та не повинна обмежуватися питаннями їх соціального захисту. Завдання держави, насамперед, допомогти ветеранам стати активною складовою територіальної громади, а суспільству – усвідомити роль ветеранів у відстоюванні незалежності, віддати їм належну шану і повагу.

  «Ветеранська політика є пріоритетною для держави, бо це - про політику національної безпеки та національної стійкості. І наше головне завдання – це активний ветеран, який користується повагою у суспільстві та реінтегрований в громаду. Українських захисників не тільки потрібно підтримувати і соціально захищати, а й зробити так, щоб ветеран був гідним цього звання і міг робити все для зміцнювання нашої країни. Державна політика щодо ветеранів є важливим елементом національної безпеки», - наголосила Юлія Лапутіна.

  У своєму вітальному слові Посол Королівства Норвегія в Україні Ерік Сведал зазначив, що проект «Україна-Норвегія», що наразі реалізується в нашій країні, показує реальні успішні результати. Завдяки унікальному персоніфікованому підходу, навчанню разом із членами родин більшість учасників проекту «Україна -Норвегія» успішно адаптувалися до умов цивільного життя, створили власний сімейний бізнес, або використали отримані професійні навички для працевлаштування.

  «Кінцевим успіхом цього проекту стане його успішна інституціоналізація та інтеграція в державну політику для поступових кроків, спрямованих на те, щоб дати українським ветеранам те, на що вони мають право і чого заслуговують. У Мінветеранів, яке очолює енергійна та далекоглядна Міністр, є всі можливість для створення ефективної  національної моделі для надання допомоги ветеранам та членам їхніх родин», - наголосив Ерік Сведал.

  У свою чергу Юлія Лапутіна висловила вдячність за допомогу, яку отримує Україна від країн-партнерів – урядам Норвегії та США, представництву ООН, Європейського Союзу, НАТО та Червоного Хреста в Україні та інших міжнародних організацій і організацій.

  «Спільно з вами Україна отримує унікальний досвід у соціальній і професійній адаптації ветеранів до мирного життя, створенні та розгортанні системи зміни військової кар’єри на цивільну», - наголосила очільник Мінветеранів.