• In English
 • Юлія Лапутіна: Ветеранська політика має бути присутньою в громадах
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 11 червня 2021 року о 16:38

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час відвідин Центру соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростень Житомирської області заявила, що ветеранська політика має бути присутньою в громадах. 

  Вона ознайомилася із матеріально-технічною базою закладу, програмами інформаційної, соціальної, психологічної підтримки фізичної реабілітації та правової допомоги ветеранам, які надає Центр, а також провела зустрічі з медколективом та ветеранами - учасниками бойових дій Коростенського району.

  «Ветерани – це не просто ті, хто воювали та звільнилися зі служби. Це люди, які мають цінності, притаманні захиснику. У нашій країні триває АТО/ООС, і кожен, хто має статус ветерана, або учасника бойових дій, мають розуміти, що в будь-який час доведеться ще раз скористатися своїм досвідом  та стати на захист держави. І тому ми маємо розвивати ветеранство в наших громадах, просувати ветеранську політику. Щоб в кожній громаді, кожній родині поважали, шанувати та підтримувати ветеранів, щоб діти знали, хто такі наші захисники. Щоб в подальшому високе звання ветерана-захисника сприяло розвитку нашої єдності, як громадянської так й національної. Адже ветеранська політика – це питання національної безпеки», - сказала Юлія Лапутіна.

  Також Міністр зазначила, що наразі під час комунікацій у вищих ешелонах влади - Уряді, Парламенті, Офісі Президента весь час наголошується, що ветеранська політика є пріоритетом в державі. Вперше в бюджетну декларацію включено розділ «державна політика у справах ветеранів».

  «Це є конкретним кроком, який дозволить нам в подальшому просувати та вдосконалювати механізми фінансування ветеранських програм в Україні», - підкреслила Юлія Лапутіна.

  Спілкуючись з керівництвом та медколективом Центру, очільниця Мінветеранів наголосила на важливій ролі подібних закладів, що надають комплексні послуги з медико-психологічної реабілітації захисників України. Адже у Житомирській області проживає найбільша кількість і ветеранів, і військових, що наразі несуть службу.

  «Вже 7 років ми працюємо в цій сфері. Основний наш пріоритет - це робота з учасниками АТО, їх сім’ями, учасниками війни та іншими категоріями населення», - зазначив директор Центру соціально-психологічної реабілітації населення Сергій Вигівський під час зустрічі.

   Юлія Лапутіна подякувала всім працівникам Центру за роботу та вручила колективу медиків подяки від Мінветеранів за вагомі здобутки та значний внесок у реалізацію державної політики в медичній сфері, небайдужість та соціально-психологічну допомогу ветеранам війни, учасникам АТО/ООС.

  Довідково

  Центр соціально-психологічної реабілітації населення у м. Коростені є одним з п’яти закладів, підпорядкованих Мінветеранів, які  здійснюють соціально-психологічну реабілітацію. Лише  за цей рік в центрі соціально-психологічну допомогу отримали 1639 ветеранів АТО/ООС та 962 членів родин учасників бойових дій.