• In English
 • Юлія Лапутіна та Павло Ґрод підписали План співпраці між Мінветеранів та Світовим Конгресом Українців
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 03 червня 2022 року о 21:00

  У четвер, 2 червня, відбулася зустріч команди Мінветеранів з представниками Світового конгресу українців (СКУ). Під час заходу Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна та Президент СКУ Павло Ґрод підписали План співпраці між Міністерством у справах ветеранів України та Світовим Конгресом Українців. 

  Він передбачає започаткування та подальше поглиблення спільної діяльності щодо захисту прав та інтересів ветеранів війни, їхнього соціального захисту та реінтеграції у зв’язку з військовою агресією рф проти України, а у післявоєнний час – відновлення інфраструктури та розбудови миру в Україні.

  Йдеться, зокрема, про проведення інформаційних кампаній, що спрямовані на міжнародну підтримку України та поширення у світі правдивої інформації про нашу країну; сприяння обміну найкращими практиками та досвідом в галузі соціального захисту та реінтеграції ветеранів. Крім того, Планом передбачено надання матеріально-технічної підтримки Мінветеранів у реалізації програм і проектів на підтримку ветеранів, а також міжнародної технічної та експертної допомоги. 

  Юлія Лапутіна висловила вдячність за потужну та скоординовану підтримку світового українства у протистоянні повномасштабній російській агресії. Вона наголосила на основних пріоритетах державної ветеранської політики в умовах війни. Насамперед, це забезпечення соціального захисту сімей Захисників та родин загиблих Воїнів, відновлення здоров’я та психічна реабілітація ветеранів, розвиток й підтримка ветеранського підприємництва, цифровізація ветеранских послуг.

  “Сьогоднішнє протистояння Українського народу збройній російській агресії – це реальне вікно можливостей для об'єднання всіх українців по всьому світу, донесення правдивої інформації про події в Україні та про потрібну нам допомогу до урядів своїх країн. Адже Україна наразі – єдина країна серед всієї Європи, яка не лише воює за право бути вільною демократичною державою, а й захищає демократичний світ від тиранії. Ми щиро вдячні вам за потужну та скородиновану підтримку нашої країни”, – наголосила Юлія Лапутіна. 

  Президент Світового конгресу українців Павло Ґрод від усієї 20-мільйонної української діаспори висловив повну підтримку Уряду та Українському народові у боротьбі з російською агресією. Він наголосив, що із початком повномасштабної війни рф проти України СКУ поставив за мету суттєво вплинути на ситуацію з постачанням спорядження для Захисників України. 

  Для цього СКУ запустив глобальну фандрейзингову кампанію #UniteWithUkraine для закупівлі військового спорядження та захисних засобів для українських Воїнів на передовій, а також потужно мобілізував світову діаспору через адвокацію серед політикуму й громад у країнах Європи та США. 

  “Вже було придбано спорядження на 23 мільйонів доларів та передано до ЗСУ і сил Тероборони. Крім того, у наших громадах є багато потужних фахівців з надання психічної реабілітації військовим. Ця війна об'єднала багатьох українців по всьому світу, і ми готові вам допомогти. Світовий конгрес українців й надалі спрямовуватиме зусилля на наближення перемоги і визнання України повноправним членом європейської сім'ї”, – підкресилив Павло Ґрод.  

  Більш детально /за посиланням/.