• In English
 • Юлія Лапутіна та Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов обговорили розвиток співпраці з ветеранських питань
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 09 грудня 2021 року о 10:33

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна провела робочу зустріч з Головою Офісу Ради Європи в Україні Стеном Ньорловим та керівницею проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень» Ганною Христовою щодо співпраці у сфері ветеранських політик в Україні.

  У заході також взяв участь заступник Міністра у справах ветеранів з питань європейської інтеграції Олексій Ілляшенко.

  На початку зустрічі Юлія Лапутіна привітала Стена Ньорлова і Ганну Христову в Мінветеранів та поінформувала про поточну діяльність Міністерства. Зокрема, про 10 стратегічних напрямів роботи, які лягли в основу «Плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік» та залишаються фундаментом діяльності відомства.

  Насамперед це – розробка й впровадження нової ефективної системи переходу з військової кар’єри до цивільного життя, запуск державного реєстру ветеранів війни та Системи інформаційних сервісів «е-Ветеран», сприяння підприємницьким ініціативам ветеранів шляхом створення онлайн-платформи G2VEI, відновлення здоров’я захисників та розвиток ветеранського спорту.

  Особливу увагу очільниця Мінветеранів акцентувала на підтримці з боку Президента України, Прем’єр-міністра та Парламенту у розвитку державної ветеранської політики, зокрема, у питанні забезпечення житлом ветеранів та членів родин загиблих. Вона зазначила, що в ухваленому Держбюджеті на 2022 рік Мінветеранів вперше передбачено 5,5 млрд грн на житло захисникам та їхнім сім’ям, а видатки Міністерства збільшено в 6 разів.

  «У наступному році закладено безпрецедентне фінансування ветеранської політики в Україні. Розмір закладених коштів забезпечить виконання державних зобов’язань перед 4 тисячами українських воїнів, зокрема тих, які захищали Україну та залишились без житла внаслідок збройної російської агресії», – наголосила Юлія Лапутіна.

  Також вона зазначила, що Мінветеранів працює над створенням інноваційної системи медичної, психологічної системи реабілітації та допомоги ветеранам, постраждалим учасникам Революції Гідності, родинам загиблих. За ініціативою Президента України у всіх областях будуть створені сучасні реабілітаційні центри. А за участі міжнародних партнерів за унікальним проектом планується створити потужний хаб для ветеранів у передмісті Києва.

  «І що не менш важливо – вже з 2022 року починає працювати Український ветеранський фонд. Це державна установа відкриває можливості для прозорого залучення додаткових фінансових ресурсів та міжнародної допомоги для реалізації проектів, ініціатив, спрямованих на повернення наших захисників до активного мирного життя. Ми запрошуємо всіх наших європейських партнерів долучитися», – звернулася очільниця Мінветеранів до Стена Ньорлова і Ганни Христової.

  Юлія Лапутіна висловила зацікавленість Міністерства у подальшому плідному співробітництві з Офісом Ради Європи в Україні, зокрема, у спільній розробці програм з реабілітації психологічного розладу, забезпечення прав та інтересів ветеранів, у проведенні навчальних семінарів та тренінгів, цифровізації послуг.

  У свою чергу Голова Офісу Ради Європи в Україні Стен Ньорлов висловив вдячність Юлії Лапутіній за зустріч та можливість детально ознайомитися з діяльністю та планами Мінветеранів особисто від Міністра. Він зазначив, що Рада Європи працює в Україні в таких сферах як забезпечення прав людини, демократія та верховенство права та готова до співробітництва з Міністерством за вказаними напрямками.

  «Для підтримки України у виконанні своїх зобов'язань, як держави-члена Ради Європи з 2005 року реалізуються стратегічні програмні документи - Плани дій на чотири роки кожен. Наразі виконується План дій Ради Європи для України на 2018-2022 роки. Ми вважаємо, що Мінветеранів може долучитися до консультацій щодо наступного Плану дій зі своїми пропозиціями», – наголосив Стен Ньорлов.

  Юлія Лапутіна подякувала Голові Офісу Ради Європи в Україні за підтримку ініціатив та проектів Мінветеранів і можливість поглиблення двосторонньої співпраці. Вона також повідомила учасників зустрічі про проведення підсумкового ветеранський форум 10-11 грудня у місті Краматорськ Донецької області, який стосуватиметься саме регіональної ветеранської політики.