• In English
 • Юлія Лапутіна: Розвиток ветеранської дипломатії посилить підтримку України світовою спільнотою
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 18 лютого 2021 року о 14:07


  Міністр у справах ветеранів України Юлія  Лапутіна переконана, що потужною протидією гібридним загрозам у світі може стати розвиток ветеранської міжнародної дипломатії. Обмін військовим і суспільно-реінтеграційним досвідом між захисниками різних країн сприятиме підвищенню безпеки в світі. Про це Юлія  Лапутіна сказала під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Бартошем Ціхоцьким.

  «Держана політика України щодо ветеранів – це не лише питання соціального захисту захисників своєї країни. Це  важливий елемент  національної безпеки. Розуміння цього на всіх рівнях державної влади та суспільства сприятиме зменшенню політизації  ветеранських питань та зміцненню національної стійкості», - зазначила Юлія Лапутіна.

  Вона висловила вдячність за активну підтримку, що надає Польська Республіка Україні та її громадянам у боротьбі проти збройної агресії Росії.

  Так, спільно з Республікою Польща, у Житомирській та Вінницькій областях реалізується Програма підтримки українських ветеранських шпиталів, які надають психологічний супровід та реабілітацію учасників АТО/ООС. Програма спрямована на навчання психологів за стандартами ЄС і НАТО.

  Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі Бартош Ціхоцький  запевнив, що польські лікарі та психологи готові поділитися з українськими колегами досвідом, який вони отримали під час роботи з воїнами, які брали участь у різних військових місіях НАТО та поглибити співпрацю щодо соціалізації та психологічної адаптації демобілізованих захисників.  

  Крім того сторони домовилися організувати спільні тренерські програми та поглибити співпрацю з  польськими центрами ветеранів по обміну досвідом.