• In English
 • Юлія Лапутіна: Розвиток в Україні ветеранських просторів – запорука ефективної реінтеграції учасників бойових дій в цивільне життя
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 16 червня 2021 року о 12:07

  Запорука ефективної реінтеграції учасників бойових дій в цивільне життя - розвиток в Україні ветеранських просторів. Про це заявила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час презентації аналітичного дослідження «Ветерани: долаємо соціальне утриманство», що присвячене темі розвитку в Україні ветеранських просторів.

  «Наразі в Україні ми бачимо синергію громадянського суспільства, органів державної влади, національних та міжнародних партнерів в тому, щоб розвивати ветеранську політику. Створення ветеранських просторів – це один з кроків, який надає можливість реалізовуватися ветеранам, обговорювати проблеми, вирішувати нагальні питання саме у своїх населених пунктах. Це - комунікаційні хаби, які надають і розвивають наші спроможності», - зазначила Юлія Лапутіна.

  Міністр наголосила на важливості трансформації ветеранів з пільгоорієнтованої категорії осіб до активних провідників змін у державі, в суспільстві, громадах. І саме завдяки мережам ветеранських просторів вони матимуть можливість розвивати ці спроможності. Крім того, це додатковий майданчик для ветеранського бізнесу та стартапів.

  «Такий проактивний підхід – це про ветерана-захисника у країні, яка воює, де він має не лише продовжувати бути захисником, готовим знову стати на захист держави, а й розвивати свою економіку, свою соціально-культурну сферу, національно-патріотичне виховання, громадянську ідентичність - це все про стійкість», - сказала Юлія Лапутіна.

  Очільниця Мінветеранів подякувала команді дослідників за проведену аналітичну роботу та зазначила, що Міністерство обов’язково поширюватиме надану аналітику серед ветеранської спільноти на своїх інформаційних ресурсах, а також враховуватиме дані дослідження при розробці нормативно-правових документів.

  Довідково

  Аналітичне дослідження «Ветерани: долаємо соціальне утриманство» проведено командою ГО «Простір можливостей» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». Дослідження присвячено темі розвитку в Україні ветеранських просторів як ефективного інструменту реінтеграції учасників бойових дій в цивільне життя. Дослідження тривало 6 місяців.