• In English
 • Юлія Лапутіна обговорила з керівництвом Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ перспективи отримання ветеранами правових знань
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 27 березня 2021 року о 13:27

  Під час робочої поїздки у м. Дніпро Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна відвідала Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, де ознайомилася з навчально-виховним процесом вузу, провела зустрічі з керівництвом та викладачами, а також прочитала курсантам лекцію щодо інформаційної і світоглядної війни Російської Федерації проти України.

  Міністр розповіла слухачам про інструменти, досвід і протидію дезінформації та закликала серйозно ставитися до інформаційної гігієни.

  Варто відзначити, що при університеті працює підрозділ професійної психологічної допомоги для ветеранів. Фахівці підрозділу працюють з фактами прояву домашнього насильства  та суїцидними настроями.

  Юлія Лапутіна також повідомила, що наразі Мінветеранів працює над створенням Інституту Ветеранського Омбудсмена. Вона зазначила, що наразі багато учасників бойових дій у повсякденному житті зіштовхуються з несправедливістю у різних сферах - будь то ненадання відповідного соціального захисту, або під час адміністративного чи кримінального проваджень.

  «В Україні зараз більше 500 тисяч ветеранів, а з членами родин – понад один мільйон. Наразі ми активно працюємо над створенням незалежної інституції  - Інституту Ветеранського Омбудсмена, яка безпосередньо займатиметься правозахистом ветеранів війни та членів їх родин», - сказала Міністр.

  Юлія Лапутіна зазначила, що з цього питання вже був проведений круглий стіл за участі представників міністерства, правозахисників, ветеранських громадських організацій. Це буде абсолютно незалежна інституція, що може працювати за рахунок міжнародних грантів задля неупередженого та справедливого захисту прав та інтересів ветеранів.