• In English
 • Юлія Лапутіна: Надійний щит обороноздатності України – це єдність армії, територіальної оборони, суб’єктів сектору безпеки та наших громадян
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 02 липня 2021 року о 11:59

  Депутати Верховної Ради України конституційною більшістю підтримали в першому читанні законопроект № 5557 про основи національного спротиву.

  Законопроект, який готувався на основі вивчення досвіду країн-членів НАТО з організації всеохоплюючої оборони, зокрема, територіальної оборони, руху опору та підготовки населення до захисту своєї країни – результат спільного напрацювання силовиків всіх родів військ, представників ветеранських організацій та експертів під загальною координацією Президента України.

  «Це – механізм ефективного стримування та відсічі російської агресії. Його реалізація забезпечить залучення досвідчених захисників України до національного спротиву, що забезпечить захист українців у кожному куточку нашої держави», - пояснює Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

  Прийняття законопроекту передбачає впровадження системи загальновійськового навчання населення, розвиток територіальної оборони та руху опору.

  Зокрема, територіальна оборона вестиметься по всій території України поза районами безпосередніх бойових дій, а рух опору – на тимчасово окупованій території. Це суттєво посилить обороноздатність. Адже потенційний агресор буде знати, що в кожній області, в кожному районі є організовані підрозділи, які в будь-яку мить будуть готові дати йому відсіч, навіть на окупованих територіях.

  Юлія Лапутіна підкреслила, що законопроект є безальтернативним шляхом максимально швидкого зміцнення обороноздатності держави в умовах зростаючої російської загрози як з території РФ, Білорусі та невизнаного Придністров’я, а також і з боку тимчасово окупованих українських територій.

  Свою підтримку закону висловили й ветерани АТО/ООС та волонтери на акції “Ветерани підтримують національний спротив», організованої Українським центром безпеки та співпраці.

  «Всі, хто пішов за власним покликом захищати Україну 2014-го, мусили тривалий час вчитися вже в бойових обставинах, іноді, на жаль, на трагічних помилках своїх побратимів та в таких умовах долати психологічні бар‘єри. Сьогодні ми маємо колосальний досвід. І якщо ворог знатиме, наскільки кожен населений пункт України захищений, навчений і готовий до оборони, він сто разів зважить свої агресивні плани й задуми», - підкреслила Міністр у справах ветеранів України.

  Вона також зазначила, що наразі до груп територіальної оборони України долучаються багато ветеранів-добровольців, які у 2014 році на початку російської агресії першими стали на захист нашої держави та отримали бойовий досвід.

  Міністр у справах ветеранів переконана, що завдяки злагодженим діям наша країна буде сильною і спроможною дати відсіч агресору.

  «Тільки армія, територіальна оборона, всі суб’єкти сектору безпеки, а також громадяни – мешканці міст та сіл – разом можуть бути рушієм суспільних змін, сучасних реформ та запорукою зміцнення національної стійкості», - наголосила Юлія Лапутіна.