• In English
 • Юлія Лапутіна: Кримськотатарські ветерани – приклад суспільного єднання та «локомотиву» в процесі розбудови України
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 22 березня 2021 року о 12:19


  Представники кримського-татарського народу, які брали участь в АТО/ООС та боронили Незалежність України, а наразі беруть активну участь у розбудові нашої країни, матимуть усіляку підтримку з боку держави.

  Про це заявила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час зустрічі з представниками кримсько-татарської спільноти.

  «Крим – це невід’ємна частина України. Саме розуміння цього спонукало кримськотатарських ветеранів піти захищати свою країну на схід. Сьогодні вони продовжують відстоювати інтереси України і зміцнювати громадянське суспільство. А зробити це можливо лише маючи активну позицію. І це ветеранам під силу. Вони змогли захистити країну, зможуть і зробити її успішною», - зазначила Юлія Лапутіна.

  У зустрічі взяли участь Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич та його заступник Таміла Ташєва, відомий український актор та режисер, заслужений артист АР Крим Ахтем Сеітаблаєв, представники громадської організації «Військово-патріотичне об’єднання кримськотатарських учасників бойових дій «Qırım Ğazi» Халілов Рустем, Шукурджиєв Вєльдар, Билялов Нариман.

  Під час зустрічі учасники обговорили питання щодо соціально-психологічної адаптації та підтримки учасників бойових дій – кримчан, а також про необхідність внесення даних до Єдиного державного реєстру ветеранів війни учасників АТО/ОСС, які брали участь у військових діях на сході держави, адже є чимало тих, хто не афішував своєї реальної участі в обороні та захисті України, маючи рідних у заручниках окупантів на півострові.

  Ахтем Сеітаблаєв, який наразі очолює державне підприємство “Кримський дім”, що бере активну участь у забезпеченні культурних прав і свобод національних меншин та корінних народів, поінформував про чималу реалізацію культурних та освітніх проектів, навчальних програм та правозахисних заходів для учасників бойових дій. Зокрема, це – арт-терапія, долучення ветеранів-кримських татар до театральних постановок та зйомок у фільмах, перформансах, художніх і фотовиставках, лекціях. Також у планах – реалізація масштабного проекту – кримськотатарського музею на території Національного музею народної архітектури та побуту України (Пирогово).

  “Ми робимо все для того, щоб зустріти і в стінах “Кримського дому” і на вулиці свідомого, освіченого, стратегічно розуміючого українця, який знає, - де його земля, де його небо, я маю на увазі політичного українця. І наш інструментарій – культурологічний”, - наголосив режисер та підкреслив, що вони відкриті не лише для кримських татарів, а до всіх, кому це цікаво та потрібно.

  На завершення зустрічі Ахтем Сеітаблаєв презентував Юлії Лапутіній книгу-збірку кримськотатарської поезії та прози.