• In English
 • Юлія Лапутіна ініціювала реорганізацію одного зі структурних підрозділів Міністерства
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 02 липня 2021 року о 10:53

  Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна ініціювала реорганізацію одного зі структурних підрозділів Міністерства у Директорат формування громадянської ідентичності та ветеранського розвитку. Про це вона повідомила під час телемосту між ветеранами та волонтерами України «Від Конституції Пилипа Орлика до Конституції України», присвяченого 25-й річниці з Дня прийняття Основного Закону нашої держави. Участь у заході взяли представники Мінветеранів, історики, науковці, дослідники з числа ветеранів та волонтерів з різних регіонів України та м. Києва.

  “Директорат вшанування пам’яті та створення позитивного образу ветерана. Мені здається вже в самій назві сприймається пострадянщина, і радянська ідеологія вшанування пам’яті. У сучасній Україні сама ідея має бути пронизана поняттями - громадянська ідентичність, пам'ять, повага та ветеранський розвиток. Наші ветерани і є провідниками національної ідеї. Саме ви на фаховому експертному рівні показуєте, що ветеран - активний представник суспільства, він не тільки розбирається, а й бере практичну участь у вивченні, науковому дослідженні і у розвитку державотворення в Україні. І це дуже показово, і ми будемо це розвивати. Тому я пропоную у практичному аспекті перейменувати цей Директорат у Директорат формування громадянської ідентичності та ветеранського розвитку”, - сказала Юлія Лапутіна.

  Вона зазначила, що серед ветеранської спільноти України наразі багато докторів наук, політологів, істориків, бібліотекарів. Це дуже потужна сила та, фактично, наукова армія, яка дозволить і сприятиме протидії російській інформаційній агресії та укріпленню українського державотворення.

  Очільниця Мінветеранів запросила учасників телемосту долучитися до роботи майбутнього Директорату формування громадянської ідентичності. Адже, за її словами, ті наративи, які були озвучені учасниками телемосту, мають транслюватися у суспільство і заряджати суспільство українством.

  «Українець – це круто, бути українцем у тренді. Такі наративи мають розвиватися в суспільстві. Вважаю, що результатом дискусії мають бути конкретні напрацювання розвитку громадянської ідентичності щодо формуючих процесів у єдності нашої країни”, - наголосила Юлія Лапутіна.

  Міністр також додала, що формування громадянської ідентичності, то насправді є питання національної безпеки України.