• In English
 • Юлія Лапутіна: За 30 років Незалежності пройти випробування українцям допомагала єдність та згуртованість
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 08 липня 2021 року о 18:55

  Держава повинна мати Концепцію громадянської ідентичності. Про це Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна заявила під час зустрічі з представниками ветеранських громадських організацій Луганщини.

  «Прикро це констатувати, але в країні 8-й рік триває збройний конфлікт, а стратегії формування громадянської ідентичності до цього часу немає. Це - стратегічний концептуальний державний документ, який дуже важливий, для забезпечення національної безпеки та оборони України», - сказала Юлія Лапутіна.

  Міністр додала, що, на жаль, жоден орган державної влади не взяв на себе відповідальність сформувати цей дієвий інструмент єднання української нації. І лише зараз розпочата спільна робота органів влади та представників громадянського суспільства з розробки законопроекту щодо формування громадянської ідентичності, важливим елементом якого має стати національно-патріотичне виховання.

  За словами Міністра, серед пріоритетних проектів Міністерства - створення системи переходу з військової кар’єри до цивільного життя, розвиток ветеранського бізнесу, зокрема просування бренду «Зроблено захисниками України», а також створення «Українського ветеранського фонду». Триває робота по запуску Єдиного державного реєстру ветеранів війни. Також за підтримки ОБСЄ реалізовано перший етап проекту - створено інформаційно-довідкову систему щодо санаторно-курортного лікування. Завдяки їй зі смартфона, ПК чи ноутбука можна цілодобово отримати найповнішу інформацію про санаторно-курортні заклади, суб’єкти надання послуг із психологічної реабілітації, які працюють з ветеранами.

  «Цього року молода держава Україна відзначає своє 30-річчя. За цей час ми пережили важкі історичні моменти становлення як нації та країни. Пройти всі ці випробування українцям допомагала єдність та згуртованість», - сказала Юлія Лапутіна.