• In English
 • Роман Абрамовський: Щоб покращити інвестиційний клімат у сфері захисту довкілля, нам треба провести ряд системних реформ

  Щоб покращити інвестиційний клімат у сфері захисту довкілля, нам треба провести ряд системних реформ. Про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський під час сесії «Бізнес-середовище та інвестиційний клімат» на IV Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі, Литва.

  Роман Абрамовський розповів про реформи в довкільній сфері. Міністр зауважив, що Міндовкілля завжди застосовує сталий підхід до використання ресурсів та охорони природи, аби зробити ресурсокористування більш дружнім до довкілля.

  «Сьогодні ми працюємо над тим, аби створити стале управління відходами. Це виклик для нас. Чинний Закон про відходи діє ще з 1998 року. Він застарілий, не відповідає сучасним вимогам та робить галузь не привабливою для інвесторів. Наша ідея полягає у тому, аби імплементувати вимоги Директиви 2008/98/ЄС в українське законодавство та зробити цей сектор інвестиційно-привабливим. Сподіваюся, що у вересні цей законопроект буде схвалений Верховною Радою України», -  зазначив Роман Абрамовський.

  За словами Міністра, після цього розпочнеться робота із впровадження секторальних законопроектів про упаковку та відходи упаковки, батареї і акумулятори, відходи електричного та електронного обладнання, управління відходами видобувної промисловості і обмеження використання одноразового пластику.

  Роман Абрамовський повідомив, що важливою інвестиційно-привабливою складовою у сфері управління відходами є запровадження регіональних планів з їх управління. Адже інвестор має чітко розуміти, де і в якому місці є потреби на переробну потужність, скільки відходів утворюється та які плани у місцевих громад. Ми маємо зробити так, аби інвестору було вигідно працювати тут, вони мали гарантії та певний горизонт планування на 10-15 років.

  Ще одним з інвестиційно-привабливих секторів є галузь надрокористування, яка останнім часом активно розвивається.

  «Українська галузь надрокористування стає прозорою і відкритою. Ми створили інвестиційний атлас надрокористувача, який постійно оновлюється. Він містить вакантні ділянки надр з покладами стратегічних і критичних корисних копалин для їх придбання на е-аукціонах. Кожен бізнесмен може номінувати інвестиційну ділянку на аукціон та взяти у ньому участь. Усі інформація про них зібрана в онлайн дата-рум і доступна на безкоштовній основі», -  зазначив Роман Абрамовський.

  Міндовкілля постійно відкриває нові можливості та поступово цифровізує довкільну сферу:

  • до кінця літа у бета-версії має запрацювати кабінет надрокористувача;
  • нещодавно ми запустили єдину інформаційно-аналітичну платформу «ЕкоСистема».

  «ЕкоСистема стане єдиним достовірним джерелом інформації про стан довкілля та місцем, де будуть доступні онлайн усі адміністративні послуги, які надаються Міністерством. Вже сьогодні їх певна кількість працює у тестовому режимі. Цей інструмент стане у нагоді інвесторам, адже усі наші сервіси та сервіси ЦОВВ будуть об’єднані у цій електронній інформаційній системі», - зазначив Роман Абрамовський.

  Не оминув увагою Роман Абрамовський і Другий національно визначений внесок. Міністр повідомив, що Україна має затвердити його до кінця липня. Після чого розпочнеться робота над планом дій і заходами для досягнення цілей і джерел фінансування, які допоможуть нам інтегрувати кліматичні цілі в секторальні політики розвитку економіки.

  «Впевнений, що задекларована у Другому національно визначеному внеску ціль є цілком досяжна. Україні доведеться впроваджувати заходи з декарбонізації та екологізації економіки. Я впевнений, у наступні 10 років інвестиції у модернізацію та розвиток матимуть «зелений» колір», - повідомив Роман Абрамовський.