• In English
 • Юлія Свириденко в Давосі запросила політиків та бізнесменів долучитися до післявоєнної відбудови України та реалізації спільних проектів
  Міністерство економіки України, опубліковано 17 січня 2023 року о 20:02

  У другий день Всесвітнього економічного форуму Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко провела зустрічі з Міністром економіки Республіки Гватемала Ханіо Розалесом, Міністром економіки та планування Королівства Саудівська Аравія Фейсалом Алібрагімом, з генеральним директором Японської організації зовнішньої торгівлі (JETRO) Сасакі Нобухіко та з керівництвом компанії Signify, яка була обрана Європейською Комісією одним із постачальників LED-ламп для проекту з ефективного споживання електроенергії населенням України. Юлія Свириденко також взяла участь у офіційному заході Королівства Бельгія “Repowering Europe’s Industry”, за участі Їх Величностей Короля та Королеви Бельгії та Прем’єр-міністра Королівства Бельгія.

  Під час зустрічі з Міністром економіки Республіки Гватемала Ханіо Розалесом сторони обговорили розширення економічного співробітництва між країнами, формулу миру Володимира Зеленського, а також питання післявоєнної відбудови України.

  «Республіка Гватемала є одним із основних торговельних партнерів України в регіоні Центральної Америки, і ми були б дуже вдячні, якби Уряд Гватемали розглянув можливість лібералізації режиму торгівлі з Україною. Україна зацікавлена у розвитку двостороннього співробітництва, зокрема у розширенні договірно-правової бази у сфері торгівлі та інвестицій. Ми готові почати обговорення шляхів постачання вітчизняної агропродукції», - заявила Юлія Свириденко.

  Юлія Свириденко запросила Гватемалу взяти участь у реалізації Формули миру Президента України Володимира Зеленського, першим і ключовим практичним кроком до реалізації якої стане проведення Глобального саміту Формули миру, а також долучитися до післявоєнної відбудови України, зокрема в рамках Інвестиційного меню – індикативного плану розвитку переробної промисловості України.

  Під час зустрічі з Міністром економіки та планування Королівства Саудівська Аравія Фейсалом Алібрагімом Юлія Свириденко подякувала за зусилля Королівства Саудівська Аравія щодо посередництва в обміні полоненими. Вона закликала колегу посилити економічний тиск на росію.

  За її словами, одним із найважливіших питань сьогодення є відновлення української енергетичної структури, яка постраждала від нападів російської федерації, та забезпечення енергетичної безпеки країни в майбутньому.

  «Незважаючи на те, що бойові дії все ще тривають, ми чітко розуміємо, що не зможемо піднятися з руїн без об’єднаних зусиль наших міжнародних партнерів. Ключовими векторами післявоєнного розвитку України мають стати євроінтеграція, цифровізація в економіці, оборонно-промисловий комплекс, енергетика, агросектор, IT, будівництво та нова інфраструктура, - заявила Юлія Свириденко. - Незважаючи на труднощі воєнного часу, є великий запит операторів ринку на розширення експорту української продукції до Саудівської Аравії».

  Під час розмови сторони домовились відновити спільну роботу у 2023 році в рамках Міжурядової українсько-саудівської комісії з торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва, що дозволить обом країнам актуалізувати та активізувати взаємовигідні напрями співпраці в економічній і торгівельній сферах.

  Під час зустрічі з керівництвом Signify сторони обговорили проект з обміну LED-ламп задля ефективного споживання електроенергії населенням – компанія буде одним із поставників партії, профінансованої Євросоюзом.

  Окрім того, на зустрічі обговорювалась перспектива подальшої співпраці. Попри те, що війна триває, Україна налаштована працювати над реалізацією амбітних стратегічних цілей енергетичного переходу.

  Також цього дня відбулася зустріч Першого віцепрем’єр-міністра - Міністра економіки України з Генеральним директором Японської організації зовнішньої торгівлі (JETRO) Сасакі Нобухіко.

  Під час зустрічі Юлія Свириденко висловила подяку Японії за підтримку та допомогу, яку Україна отримує з перших днів війни. І, зокрема, за екстрену грантову допомогу в розмірі близько 2,57 млн доларів США для підтримки зимового періоду електроенергетики України. Ключовими темами розмови стали розвиток торговельних відносин між країнами та участь у відновленні України.

  Наприкінці дня Юлія Свириденко взяла участь у офіційному заході Королівства Бельгія «Repowering Europe’s Industry», за участі Їх Величностей Короля та Королеви Бельгії та Прем’єр-міністра Королівства Бельгія.

  Під час розмови Перший віце-прем’єр-міністр подякувала Бельгії за значну допомогу Україні під час російської військової агресії та нагадала королю, що на початку 20 століття Донбас вважався 10-ю провінцією Бельгії – там працювало більше 130 бельгійських промислових виробництв.

  «Зараз Україна так само є рішенням для розвитку промисловості Європи. Поєднавши українську сировину і європейські технології, ми спільно є глобально конкурентоспроможними. І точно не будемо залежними від російських поставок», - запевнила монарха Юлія Свириденко.