• In English
 • Юлія Свириденко у Давосі: Одна з наших ключових цілей - повернути українців додому
  Міністерство економіки України, опубліковано 18 січня 2023 року о 20:24

  Вимушена міграція українців під час війни та підготовка ґрунту для їхнього повернення - цю тему  під час стратегічної сесії  «Вивчення кризи: інтеграція біженців на ринки праці» у Давосі підняла Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр  економіки України Юлія Свириденко.

  Однією з головних проблем сучасної України стало те, що війна спричинила масову міграцію людей як всередині країни, так і за кордон. І для всіх них постає актуальне питання – пошук робочого місця. Уряд намагається максимально стимулювати бізнес задля створення нових робочих місць саме для внутрішньо переміщених осіб.

  «Ми маємо 7 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, для яких питання праці є надзвичайно актуальним. У часи війни та занепаду економіки для нас важливо допомогти людям, які були змушені покинути свої домівки, жити гідно. Для цього ми намагаємося заохотити людей осідати та бути економічно активними.

  Ще 4,6 мільйонів наших громадян минулого року покинули Україну. Ми цінуємо відкритість з боку сусідніх країн, які дали їм прихисток та роботу. Тимчасовий захист, наданий українцям, допоміг їм бути економічно активними в ці трагічні часи», - розповіла Юлія Свириденко.

  За її словами, для глобальної політики щодо біженців цей приклад є очевидним успіхом. Загалом, за оцінками Європейського центрального банку, частка зайнятості українських біженців працездатного віку в середньостроковій перспективі становитиме до 55%.

  «Найвищий рівень зайнятості українців у Польщі, майже половина з 1,2 мільйона знайшли роботу. У Німеччині ця частка зайнятих мігрантів нижча. У червні працевлаштовано менше 10%. Оскільки приймаючі країни зіткнулися зі структурною нестачею робочої сили, українські біженці можуть допомогти збільшити кількість робочої сили, необхідної для розвитку їхньої економіки», - говорить Юлія Свириденко.

  Але, як вважає Перший віце-прем’єр-міністр, головне завдання в майбутньому – дати їм можливість повернутися в Україну і допомогти розвивати українську економіку, створюючи нові робочі місця саме в Україні.

  «Навіть якщо українці добре вміють інтегруватися на ринок праці, тиск на соціальну інфраструктуру в приймаючих країнах залишається дуже високим. Тому для загального блага необхідно буде допомогти їм повернутися в Україну. І більшість українців заявили про велику зацікавленість повернутися якнайшвидше», - резюмувала Юлія Свириденко.

  Довідково

  За даними ООН, 87% мігрантів з України – жінки з дітьми, 65% – працездатного віку від 18 до 59 років і майже 70% мають вищу освіту.