• In English
 • Юлія Підкоморна: Україна може виробляти до 8 млрд куб. метрів біометану на рік
  Міністерство енергетики України, опубліковано 31 березня 2023 року о 14:57

  Україна має значний потенціал для розвитку ринку біопалива, цьому сприяють розвинений аграрний сектор, розгалужена мережа магістральних та розподільних газопроводів, а також спільні кордони з країнами-членами ЄС.

  На цьому наголосила заступник Міністра енергетики України Юлія Підкоморна під час виступу в рамках діалогу “Невикористаний біоенергетичний потенціал України. Питання енергобезпеки та продовольчої безпеки”. Захід організований за ініціативою Продовольчої та сільськогосподарської організація ООН (FAO), Програми ООН з навколишнього середовища (UNEP) та Європейської економічної комісії ООН (UNECE).

  “У довгостроковій перспективі виробництво біометану, за нашими підрахунками, а також підрахунками профільних асоціацій, – близько 8 млрд куб. метрів на рік. Тобто це дуже перспективна галузь, розвитку якої держава приділяє значну увагу”, - зазначила заступник Міністра.

  Юлія Підкоморна підкреслила, що незважаючи на війну, Міністерство енергетики України і Уряд в цілому продовжують роботу у напрямку розвитку біоенергетики та біогазів.

  Зокрема, на початку лютого було підписано Меморандум щодо стратегічного партнерства з ЄС у сферах біометану, водню та інших синтетичних газів, а вже у березні укладено Меморандум про співпрацю щодо вдосконалення міждержавного трубопровідного сполучення між Польщею та Україною.

  “Відповідні документи дають значний поштовх для розвитку галузі та відкривають можливості для тісної співпраці українських виробників біометану з європейськими партнерами”, - наголосила заступник Міністра.