• In English
 • Українські медсестри та медбрати продовжують обмінюватися практичним досвідом із європейськими колегами
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 31 березня 2023 року о 14:44

  В межах ініціативи Міністра охорони здоров’я #ЗдоровішіРазом Міністерство охорони здоров’я України спільно з Центром розвитку медсестринства МОЗ України за підтримки ВООЗ провели чергову практичну конференцію – «Роль фахівців з медсестринства в психологічній допомозі пацієнтам». 

  У заході взяли участь 45 осіб з різних регіонів України. Це спеціалісти департаментів охорони здоров’я України та медичні сестри з різних медичних закладів. До учасників онлайн долучились фахівці медсестринської справи з Англії, Португалії та Чехії. Всі учасники заходу мали змогу обмінятися практичним досвідом та поглибити свої знання, аби надалі активно впроваджувати їх для надання якісної медичної допомоги пацієнтам. 

  МОЗ розширює можливості для отримання фахової допомоги людям, які потребують кваліфікованої психологічної допомоги. Завдяки спеціальним навчальним програмам ВООЗ, медики України можуть не лише оперативно надавати потрібну психологічну допомогу кожній людині, але також допомогти людям із важкими психічними розладами. 

  Під час конференції українські медсестри та брати з різних регіонів країни ділилися практичним досвідом роботи та запитами, які виникають в умовах навантаження на систему охорони здоров’я внаслідок збройної агресії росії. А міжнародні фахівці поділилися знаннями щодо міжнародних стандартів та досвіду застосування практичних психологічних кейсів в інших країнах світу.

  Зокрема, серед майстер-класів були такі теми, як: 

  • важливі навички в період стресу;
  • методики самодопомоги від ВООЗ, «Психічне здоров'я «Роль медичних сестер у забезпеченні психічного здоров'я;
  • питання психічного здоров’я в роботі шкільної медсестри в Англії;
  • медсестринський догляд в сфері психічного здоров’я на первинній ланці в Португалії;
  • досвід Чеської Республіки в сфері психічного здоров’я.

  Міністерство охорони здоров'я й надалі докладатиме максимум зусиль, аби  забезпечити розширення повноважень, запровадити міжнародні стандарти та привернути ще більше уваги суспільства до такої важливої професії, як медсестра. Аби фахівці, які працюють в українських закладах охорони здоров’я, почували себе захищено на всіх рівнях.