• In English
 • Юлія Підкоморна обговорила з керівництвом і енергокомпаніями Сумської області готовність до оперативного реагування на кризові ситуації
  Міністерство енергетики України, опубліковано 28 вересня 2022 року о 19:42

  Заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна взяла участь у виїзній нараді щодо перевірки готовності Сумської обласної військової адміністрації та відповідних служб до оперативного реагування на виникнення внаслідок збройної агресії рф надзвичайних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення. У нараді також взяли участь заступник Міністра розвитку громад та територій України Наталія Козловська, керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький, представники районних військових адміністрацій та місцевих енергокомпаній.

  У ході наради було обговорено питання відновлення об'єктів енергетики Сумської області, зокрема, найбільш постраждалої в період бойових дій Охтирської ТЕЦ, а також Сумської ТЕЦ, мереж теплопостачання. Обговорено надані органами місцевого самоврядування плани запобігання можливим наслідкам у випадку надзвичайних ситуацій через дії агресора.

  Юлія Підкоморна закцентувала увагу на важливості роботи штабу Міненерго з ліквідації наслідків воєнної надзвичайної ситуації державного рівня в електроенергетичних системах та діяльності Фонду енергетичної підтримки України при Секретаріаті Енергетичного Співтовариства для підвищення надійності енергопостачання споживачам та його оперативного відновлення у випадках кризових ситуацій.

  Юлія Підкоморна також подякувала працівникам відповідних служб області за самовіддану роботу, спрямовану на забезпечення першочергових потреб мешканців регіону – оперативну ліквідацію наслідків обстрілів об'єктів інфраструктури, відновлення електро-, та газопостачання.

  Так, з початку повномасштабного вторгнення росії в Сумській області зафіксовано понад 400 випадків пошкодження електричних мереж різних класів напруги, за цей час знеструмлювалось майже 268,5 тисячі абонентів. Станом на сьогодні в області знеструмлено 248 абонентів.