• In English
 • Юлія Лапутіна: Залучення ветеранів до розвитку спортивних осередків у громадах сприятиме стійкості українського суспільства
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 01 лютого 2024 року о 11:22

  Залучення ветеранів до розвитку спортивних осередків у громадах сприятиме стійкості українського суспільства.

  На цьому наголосила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна під час участі у спортивному заході “Нескорені” в рамках робочої поїздки до міста Черкаси. 

  Учасники заходу – військовослужбовці та ветерани російсько-української війни, які отримали поранення, травми чи захворювання внаслідок участі у бойових діях – демонстрували адаптивні види спорту: баскетбол на візках, стрільба з лука, настільний теніс, легка атлетика, кроссфіт, пауерліфтинг, волейбол сидячи.

  Серед них – переможці і призери всеукраїнських та міжнародних змагань “Ігри Нескорених”. Наразі вони проходять відновлення та реабілітацію на одній зі спортивних баз міста.

  “Пишаюсь кожним із вас, хто після отримання поранення не втратив силу волі, зміг гідно повернутися до цивільного життя та пішов у спорт. Ви справжні герої та гідний приклад для своїх побратимів, адже спорт – один з найефективніших інструментів реабілітації та відновлення. Ви славно представили свій край та Україну в світі, дякую кожному і кожній з вас!” – звернулася Юлія Лапутіна до учасників заходу.

  Вона зазначила, що Мінветеранів активно співпрацює з Мінмолодьспорту у проекті “Активні парки”. Він покликаний залучити всі верстви населення до оздоровчої рухової активності на свіжому повітрі. Станом на сьогодні в Україні створено 750 активних локацій. Їхню роботу забезпечують професійні координатори – фахівці, які допомагають впроваджувати оздоровчу рухову активність серед усіх верств населення, у тому числі осіб з інвалідністю.

  “Ми хочемо, щоб наші ветерани й ветеранки, які вже пройшли реабілітацію через спорт та мають певні здобутки, залучалися до тренерської роботи в таких парках у громадах та надавали підтримку своїм побратимам. Ветеранський спорт вже визначений в українському законодавстві, він має впроваджуватися не лише на національному рівні, а й у громадах. Щоб розвивалася відповідна інфраструктура, відбувалися змагання на місцевому рівні, щоб більше ветеранів та членів їхніх родин долучалися до спортивних активностей. Я впевнена, що створення спортивних осередків у громадах для всіх верств населення та залучення до них ветеранів сприятиме стійкості українського суспільства”, – зазначила Юлія Лапутіна.

  Міністр також висловила вдячність очільнику Черкаської обласної військової адміністрації Ігорю Табурцю за активне впровадження державної ветеранської політики у регіоні та залучення місцевої влади у розвиток ветеранського спорту.