• In English
 • Юлія Лапутіна відкрила перший в Україні Центр ветеранського розвитку
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 15 червня 2023 року о 21:49

  У четвер, 15 червня, у місті Дніпро відкрито перший в Україні Центр ветеранського розвитку на базі Університету митної справи та фінансів (УМСФ). Він забезпечуватиме створення сприятливих умов для реінтеграції ветеранів та членів їхніх сімей у суспільне життя за допомогою розвитку професійних навичок, перекваліфікації, сприяння зайнятості ветеранів та підготовки майбутніх помічників ветеранів.

  Створення Центру ветеранського розвитку – це проект Мінветеранів на виконання плану заходів на 2023—2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору на період до 2030 року, що реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

  У церемонії відкриття Центру у Дніпрі взяли участь Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак, посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен, керівництво та викладачі УМСФ.

  “Українські Захисники і Захисниці – цвіт нашої нації. І поки вони захищають Україну на фронті, ми маємо зробити все, щоб після перемоги вони могли безпроблемно реінтегрувати у цивільне життя у громадах. І належна освіта – один із важливих інструментів успіху для них, – наголосила Юлія Лапутіна. – Саме для цього ми відкриваємо перший Центр ветеранського розвитку на базі потужного вишу у Дніпрі, який стане платформою для цивільної освіти ветеранів та членів їхніх родин”.

  Крім освітніх програм для ветеранів й ветеранок у Центрі також проходитимуть спеціалізоване навчання майбутні помічники ветерана – ті, хто зустріне Воїнів після перемоги, та за принципом “рівний – рівному” сприятимуть поверненню Захисників і Захисниць у цивільне життя, повідомила очільниця Мінветеранів.

  “Спільно з Міністерством освіти і науки ми розробили навчальний модуль для помічників ветеранів. До кінця місяця ми розпочнемо набір на помічників ветеранів, а в липні вже буде проходити їх навчання”, – зазначила Міністр.

  Юлія Лапутіна також висловила вдячність пані Послу Анці Фельдгузен і уряду Німеччини за всебічну підтримку України та ветеранської політики. А також очільнику Дніпропетровській ОВА та керівництву Університету митної справи та фінансів – за сприяння у реалізації проекту Мінветеранів.

  “Рада взяти участь у церемонії відкриття Центру, пишаюся, що ми зробили свій внесок у реалізацію цього проекту. Німеччина є найближчим партнером у боротьбі України проти агресії рф. Маємо посилити цю співпрацю. Це лише початок. А підтримка ветеранів і ветеранок стане центральним проєктом нашої співпраці”, – наголосила пані Посол Анка Фельдгузен.

  “Ветерани – це люди, без яких перемога неможлива. І наша задача – щоб герої, які повернуться з фронту, швидко та комфортно реінтегрувалися у мирне життя”, – зазначив очільник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.

  Після презентації Юлія Лапутіна відвідала аудиторії Центру ветеранського розвитку, де мала нагоду поспілкуватись з ветеранами і членами сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць. Майбутні учасники освітніх програм для ветеранів поділились власними враженнями від проекту. Разом з Міністром, Центр ветеранського розвитку відвідали заступник голови Дніпропетровської ОВА Ірина Грицай, представники МОН, Міжнародної організації з міграції, а також обласних органів влади.

  Юлія Лапутіна також взяла участь у відкритті меморіальної дошки загиблому герою Андрію Ніколайчуку – майору, викладачу кафедри військової підготовки УМСФ

  Довідково

  Центр ветеранського розвитку у місті Дніпро створений за підтримки Дніпропетровської ОВА, Університету митної справи та фінансів, Уряду Німеччини, Міжнародної організації з міграції та Благодійного фонду “МХП – Громаді”.

  Основною метою “Центру ветеранського розвитку” є професійна інтеграція та реінтеграція осіб, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України (далі – ветерани) до умов цивільного життя.