• In English
 • Юлія Лапутіна обговорила з представниками шведського урядового агентства “Академія Фольке Бернадотта” потенційні напрями продовження співпраці з підтримки ветеранів
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 09 грудня 2023 року о 16:50

  За ініціативи шведської сторони в Мінветеранів відбулася робоча зустріч Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної з представниками шведського урядового агентства з питань миру, безпеки та розвитку “Академія Фольке Бернадотта” (Folke Bernadotte Academy, FBA). Делегацію очолив Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Швеції в Україні Мартін Йоган Андерс Оберг.

  Зустріч відбулась в рамках візиту в Україну офіційної урядової делегації Королівства Швеція. Учасники заходу обговорили потенційні напрямки продовження співпраці з Мінветеранів у реалізації державної ветеранської політики й відповідних проектів, що реалізуються в Україні.

  Основну увагу Юлія Лапутіна акцентувала на впровадженні новітньої системи переходу від військової служби до цивільного життя. Вона має полегшити українським ветеранам й ветеранкам, членам їхніх сімей реінтеграцію у громади, надати сучасні та дієві інструменти для самореалізації у мирному житті, в тому числі й за допомогою цифрових сервісів та послуг.

  Серед основних пріоритетних проектів Мінветеранів в цьому напрямку – впровадження в Україні інституту помічника ветерана, який у наступному році буде поширено на всі регіони країни, створення Центрів ветеранського розвитку, розбудова всеукраїнської мережі сучасних реабілітаційних центрів, де будуть застосовані кращі світові практики із залученням і міжнародних фахівців. А також залучення ветеранів до адаптивних видів спорту та підтримка ветеранського підприємництва через проекти Українського ветеранського фонду.

  Зазначимо, що Мінветеранів та Академія Фольке Бернадотта вже мають успішний досвід співпраці. Зокрема, у 2023 році FBA підтримала розробку методичних рекомендацій щодо взаємодії помічника ветерана та громади. Вони вже опрацьовані профільними підрозділами Міністерства та готуються на підпис Міністра.

  “Разом з нашими партнерами ми окреслили основні напрямки продовження спільної співпраці між Мінветеранів та шведським урядовим агентством, їхню участь у реалізації наших пріоритетних проектів на наступний рік. Також обговорили потреби й виклики у процесі реінтеграції ветеранів. Ми зацікавлені у залученні найкращого світового досвіду, щоб після перемоги України гідно зустріти наших Захисників і Захисниць”, – зазначила Юлія Лапутіна за підсумками переговорів зі шведською стороною.

  Довідково

   “Академія Фольке Бернадотта” (Folke Bernadotte Academy, FBA) є шведським урядовим агентством з питань миру безпеки та розвитку. Створено у 2002 році, знаходиться у віданні Міністерства закордонних справ Швеції. Агентство названо на честь графа Фольке Бернадотта, першого посередника ООН. Має два офіси: у містах Стокгольм та Санде. Місія FBA – підтримка міжнародної безпеки та операцій з управління кризовими ситуаціями.