• In English
 • Юлія Лапутіна обговорила з Послом Туреччини напрямки співпраці щодо підтримки ветеранської політики в Україні
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 09 листопада 2023 року о 15:33

  Відбулась зустріч Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної з новопризначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Турецької Республіки в Україні Мустафою Левент Більгеном.

  Очільниця Мінветеранів ознайомила пана Посла з пріоритетними напрямками нової державної ветеранської політики, яка наразі реалізується. Основну увагу Юлія Лапутіна акцентувала на системі переходу від військової служби до цивільного життя, в основі якої лежить принцип людиноцентричності.

  Система переходу має полегшити Захисникам і Захисницям, членам їхніх сімей реінтеграцію у громади, надати сучасні та дієві інструменти для самореалізації у мирному житті, зокрема й за допомогою цифрових сервісів та послуг.

  “Після перемоги України у війні з російським агресором приблизно чотири мільйони людей, а це майже 10% населення, будуть дотичні до ветеранської політики. Разом із іншими міністерствами та відомствами, нашими міжнародними партнерами та громадськістю маємо зробити все, щоб гідно зустріти наших Захисників і Захисниць з війни, допомогти їм повернутися до мирного життя у своїх громадах”, – наголосила Юлія Лапутіна.

  У цьому напрямку Мінветеранів вже реалізує експериментальний проект із впровадження в Україні інституту помічника ветерана у пілотних регіонах. У наступному році “пілот” буде масштабовано по всій країні – 15 тисяч помічників за принципом “рівний з рівним” надаватимуть ветеранам війни, членам їхніх сімей та демобілізованим Воїнам сервісну підтримку з переходу до цивільного життя.

  Окрему увагу Міністерство приділяє проектам щодо психологічної реабілітації ветеранів та ветеранок. Зокрема, Юлія Лапутіна ознайомила гостей із проектом відбудови Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації на Київщині, який був зруйнований внаслідок російської агресії. Центр надаватиме комплекс послуг із психосоціального відновлення не лише ветеранам та їх сім’ям, а й постраждалому внаслідок війни цивільному населенню.

  Серед пріоритетів Мінветеранів також розширення видів та спрощення доступу до адміністративних послуг для ветеранів, їх цифровізація. Зокрема, міністерство плідно співпрацює з мережею ЦНАПів щодо відкриття “єдиних вікон” для надання ветеранських послуг Захисникам та членам їхніх родин.

  Не менш важливою є підтримка ветеранського підприємництва – через низку проєктів Українського ветеранського фонду, який діє при Мінветеранів. Зокрема, мікрофінансування бізнесу, грантові програми для ветеранів-підприємців та громадських організацій, які працюють для ветеранів.  

  Крім того у пріоритеті Мінветеранів – розвиток ветеранського спорту та залучення якомога більшої кількості ветеранів й ветеранок до зайняття адаптивними видами спорту, як ефективного інструменту реабілітації. В тому числі – участь у міжнародних спортивних заходах для ветеранів, таких як Invictus Games та Warrior Games, де Україну представляє наша Національна збірна.

  Своєю чергою, Надзвичайний і Повноважний Посол Мустафа Левент Більген наголосив про підтримку України у війні проти агресора – російської федерації. Було домовлено про подальші консультації сторін з метою надання допомоги нашій країні, в тому числі й у реалізації ветеранської політики.

  Зокрема, це можливо в рамках роботи Турецького агентства зі співробітництва та координації (TİKA) – державної установи Турецької Республіки, яка здійснює свою діяльність у сфері міжнародної технічної допомоги. Агентство працює в багатьох країнах світу, зокрема й в Україні, де має велику кількість реалізованих проектів і заходів.