• In English
 • Євросоюз залишається на позиціях повної та безумовної підтримки суверенітету та територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах, - Федеріка Могеріні
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 26 вересня 2018 року о 09:57

  25 вересня 2018 року відбулася зустріч Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з Високим Представником ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федерікою Могеріні.

  Високий Представник ЄС підтвердила незмінність підходів ЄС щодо питання застосування санкцій стосовно Росії з метою повного виконання Мінських домовленостей, а також відновлення суверенітету та територіальної цілісності України. «Євросоюз залишається на позиціях повної та безумовної підтримки суверенітету та територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах», - підкреслила Федеріка Могеріні.

  Павло Клімкін у свою чергу наголосив на необхідності подальшого активного залучення ЄС до процесу стабілізації ситуації на сході України, а також висловив вдячність за продовження санкцій ЄС щодо Росії та щодо розширення санкційного списку за рахунок включення компаній, які брали участь у будівництві мосту через Керченську протоку.

  У цьому контексті співрозмовники погодилися із необхідністю окремого обговорення дій Росії в акваторії Азовського моря, які становлять загрозу, в тому числі, й компаніям держав-членів ЄС, які заходять в українські порти.

  Сторони також обговорили актуальні питання двосторонніх відносин Україна-ЄС, зокрема підготовку до П’ятого засідання Ради асоціації Україна-ЄС (відбудеться в Брюсселі 17 грудня), а також Міністерського засідання «Східного партнерства» (відбудеться в Люксембурзі 15 жовтня). В цьому контексті Міністр наголосив на необхідності пошуку нових підходів щодо застосування принципів «більше за більше» та подальшої диференціації в залежності від стану та пріоритетів відносин ЄС з країнами - партнерами.

  На завершення Павло Клімкін висловив зацікавленість в організації до кінця поточного року візиту Високого Представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики до України.