• In English
 • Європейський Інвестиційний Банк надасть грант на 10 млн євро для підвищення енергоефективності будівель 7 українських вишів
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 17 грудня 2018 року о 19:03

  Європейський Інвестиційний Банк (ЄІБ) надасть грант на 10 млн євро для реалізації проекту «Вища освіта України», у якому наразі беруть участь 7 українських вишів. У цих закладах планується підвищити енергоефективність у майже 150 будівлях. Таку грантову Угоду з ЄІБ підписала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич 17 грудня 2018 року в межах засідання Ради асоціації Україна-ЄС у Брюсселі.

  Водночас самі кошти були виділені Банку для відповідної програми Фондом Е5Р.

  «Не секрет, що значна частина українських вишів потерпають від того, що їхні будівлі є вкрай енергетично неефективними, а тому «з’їдають» значну кількість коштів розвитку, які можна було б спрямувати на закупівлю обладнання та покращення якості освіти і умов для навчання студентів. Для того, щоб хоча б частково вирішити цю проблему, разом з Європейським інвестиційним банком ми розробили та впроваджуємо проект для покращення енергоефективності в наших університетах. Його загальна вартість – 160 млн євро. В межах першої черги робіт фінансуються зміни у 7 вишах, які погодилися взяти у ньому участь, а також провели енергетичний аудит, за підсумками якого було визначено обсяг робіт», - розповіла Лілія Гриневич.

  Наразі планують здійснити роботи у таких вишах:

  • Національний технічний університет «Львівська політехніка»;
  • Полтавський національний технічний університет ім. Юрія Кондратюка;
  • Чернігівський національний технологічний університет;
  • Сумський державний університет;
  • Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова;
  • Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
  • Вінницький національний технічний університет.

  Сьогодні також триває відбір закладів вищої освіти для другого етапу проекту «Вища освіта України». В його межах покращити енергоефективність зможуть ще від 13 до 15 університетів залежно від обсягу робіт.

  Загалом проект впроваджуватиметься за рахунок позики ЄІБ, коштів позики Північної екологічної фінансової корпорації та гранту від фонду Е5Р.

  Нагадуємо, що Європа надає 58 млн євро на модернізацію професійної освіти в Україні.