• In English
 • Європейський банк реконструкції та розвитку та Міжнародна фінансова корпорація виділять кошти на впровадження проектів для зберігання електроенергії
  Міністерство енергетики та захисту довкілля України, опубліковано 30 жовтня 2019 року о 13:03

  У рамках першого інвестиційного форуму «RE:THINK event tent» у м. Маріуполь підписано два важливих для розвитку енергетичної сфери документи.

  Один із документів – це Меморандум про взаєморозуміння між НЕК «Укренерго» та ЄБРР щодо підготовки інвестиційного проекту створення енергетичного сховища та модернізації підстанції «Азов». Це дозволить створити умови для вигідного функціонування енергозберігаючих установок в Україні.

  Другий – Угода між Міжнародною фінансовою корпорацією та НЕК «Укренерго» щодо аналізу інституційно-нормативної бази, зокрема, дослідження способів стимулювання інвестицій приватного сектору в проекти зберігання електроенергії.

  Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель відзначив підписання зазначених Меморандуму та Угоди як позитивний фактор.

  «Механізми залучення нових необхідних інфраструктурних проектів в українську енергетику є надзвичайно важливими, – наголосив він. – Ми дійсно змінюємось, збільшується обсяг відновлюваних джерел енергії в структурі, змінюється структура споживання, і нам потрібні ці інвестиції. Тому підписання документів дає можливість впровадження нових проектів».

  «Зі сторони Мінекоенерго готові працювати над тим, щоб отримати результат, щоб уже завтра залучати приватний капітал в інфраструктурні проекти», – запевнив Олексій Оржель.

  «Для нас надзвичайно важливою є співпраця з Європейським банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією та компанією, яка на рівні держави відповідальна за безпеку електропостачання і, зокрема, впровадження тих проектів, які будуть забезпечувати цю безпеку», – наголосив Міністр.

  За його словами, українська енергосистема особлива тим, що в ній велика кількість неманеврових потужностей. За умов швидкого розвитку відновлюваних джерел енергії зростає потреба у балансуванні.

  «Дуже приємно говорити про те, що за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку будуть напрацьовані необхідні рішення, зроблене технічне обґрунтування для залучення нових учасників ринку електричної енергії, а саме створення маневруючих потужностей», – зазначив Олексій Оржель.

  Довідково 

  У рамках першого інвестиційного форуму «RE:THINK. Invest in Ukraine», який відбувся 29 жовтня в Маріуполі, підписано Меморандум про співпрацю з ЄБРР та Угоду з Міжнародною фінансовою корпорацією.

  Меморандум з ЄБРР спрямований на завершення дослідження техніко-економічного обґрунтування компонента енергозбереження проекту та підготовку правових та нормативних документів для комерційного та вигідного функціонування енергозберігаючих установок в Україні.

  Угода з Міжнародною фінансовою корпорацією спрямований на отримання консультаційних послуг щодо аналізу, оцінки та розробки потенційних бізнес-моделей щодо накопичення енергії, а також проведення аналізу інституційної та нормативної бази для енергетичного сектору України з метою визначення правових, регуляторних та політичних питань, що стосуються впровадження проекту (проектів) у сфері зберігання/накопичення енергії.