• In English
 • Євроінтеграція України має бути поза політикою, – представники Європарламенту
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 06 березня 2018 року о 19:08

  Українське суспільство має сформувати внутрішній запит на євроінтеграцію, що повинно змусити Парламент та Уряд винести її за межі політичної боротьби. Про це заявив Керівник місії Європейського Парламенту з оцінки потреб Верховної Ради України, Президент Європарламенту (2002-2004 рр.) Пет Кокс під час зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе та депутатом Європейського Парламенту Елмаром Броком.

  «Суспільство має сформувати такий потужний запит на євроінтеграцію, який жоден з українських політиків чи урядовців не зможе проігнорувати. Тоді Уряд і Парламент не матимуть іншого виходу, як спільно працювати над ухваленням євроінтеграційних законопроектів», – зазначив політик.

  Співрозмовники обговорили ухвалену раніше «дорожню карту» пріоритетних законопроектів для законодавчого забезпечення виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила, що в Уряду та Парламенту України має бути прагнення до конструктивного діалогу щодо ухвалення євроінтеграційних законопроектів, і нагадала про те, що раніше виступила з пропозицією винести євроінтеграційні закони за межі внутрішньополітичної боротьби. «На нас чекає один із найбільш важливих етапів європейської інтеграції, адже доведеться приймати непопулярні рішення. Це буде важко робити, оскільки нас чекає новий виборчий цикл. Тому нагальною потребою на сьогодні є винесення євроінтеграції за межі політичної боротьби»,- підкреслила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  Віце-прем’єр-міністр детальніше поінформувала Пета Кокса про ситуацію з урядово-парламентською «дорожньою картою» з імплементації положень Угоди про асоціацію та щодо політичної ситуації навколо основних законопроектів.

  Під час зустрічі також було порушено питання газового шантажу з боку Росії, до якого Москва вдалася після оголошення рішення Стокгольмського арбітражу, чим поставила під загрозу стабільність транзиту російського газу до ЄС.

  «Росія вкотре показала, що використовує газ як інструмент політичного тиску, як зброю у своїй гібридній війні. І це загроза не лише для України, а і для всієї Європи. Це має підштовхнути країни ЄС до того, аби тверезо оцінити загрози та остаточно відмовитися від «Північного потоку-2», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

  У відповідь Елмар Брок запропонував українській стороні під час найближчої сесії Європарламенту, що відбудеться наступного тижня, донести свою позицію у черговій «газовій війні». «Ми знаємо, що Росія намагається посіяти сумніви щодо надійності України в якості транзитера газу до Європи. Але всім нам потрібно почути і позицію України, отримати реальні докази та аргументи про порушення Росією домовленостей для того, аби ухвалити рішення щодо подальшої співпраці з нею», – наголосив євродепутат.

  Євроінтеграція України має бути поза політикою, – представники Європарламенту Євроінтеграція України має бути поза політикою, – представники Європарламенту Євроінтеграція України має бути поза політикою, – представники Європарламенту