• In English
 • Нищення Ханського палацу призведе до непоправних втрат в історії світової культури, - Євген Нищук
  Міністерство культури України, опубліковано 06 березня 2018 року о 19:29

  Сьогодні, 6 березня  під час прес-конференції в ІА УКРІНФОРМ було порушено питання руйнації і знищення пам’яток культурної  спадщини з моменту незаконної анексії АР Крим.

  Зокрема, під виглядом реставрації ведуться масштабні незаконні роботи на пам’ятці національного значення «Ханський палац» (охоронний № 285), який відноситься до Історичного середовища столиці кримських ханів в місті Бахчисарай і внесений до Попереднього списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2013 році.

  Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що відомство  неодноразово зверталось  до міжнародних організацій, зокрема, до штаб-квартири ЮНЕСКО та  ІСОМ щодо порушень РФ норм міжнародного та українського законодавства на тимчасово окупованій території АР Крим.

  «Ми маємо документальні підтвердження та фотофіксацію проведенням масштабних незаконних робіт на цій пам’ятці. Те, що має зберегти  автентичний вигляд, просто руйнується, ушкоджується та знищується  унікальна черепиця та старовинні дубові балки з Великої Ханської мечеті (Біюк Хан Джамі), сам Ханський палац знаходиться під загрозою, що наносить непоправну шкоду історії та автентичній культурі не лише кримськотатарського народу, а й усього світу, - говорить Євген Нищук. - Наразі є багато доказів порушення не лише суверенних прав нашої держави, а й положень низки міжнародних актів щодо збереження культурної спадщини Криму, які ми надали безпосередньо до штаб-квартири ЮНЕСКО. Я особисто мав зустріч з Генеральним директором ЮНЕСКО, публічно заявляв про це під час доповіді перед міністрами багатьох країн у Давосі. Нас запевнили,  що в найближчому і найкоротшому терміні буде відправлена моніторингова місія ЮНЕСКО для огляду стану цих об’єктів. Ми сподіваємося на міжнародні інституції та на наших європейських партнерів в частині  дотримання міжнародних норм щодо захисту культурних цінностей, адже  саме Російська Федерація як країна-окупант несе повну відповідальність за збереження об’єктів культурної спадщини та культурні цінності на окупованій ними  території».