• In English
 • Євген Нищук зустрівся з представниками української громади в Португалії
  Міністерство культури України, опубліковано 22 червня 2018 року о 09:35

  Міністр культури України Євген Нищук після проведення другого засідання Українсько-португальської cпільної комісії з економічного співробітництва зустрівся представниками української громади у будівлі Історичної асоціації незалежності Португалії.

  Євген Нищук, який очолив українську частину Українсько-португальської спільної комісії з економічного співробітництва, розповів про насичену програму представників чисельної української делегації, яка прибула до Португалії. Передусім розглядались питання налагодження співпраці, які охоплюють різноманітні сфери - інфраструктура, енергозабезпечення, стандартизація та метрологія, аграрний комплекс, реабілітаційна медицина, молодь і спорт, наука та освіта.

  «Це дуже багатокомплексна робота, яка саме в цей час активно почала набирати оберти після офіційного візиту Президента України в Португалію», - говорить Міністр культури України.

  За його словами, буквально за 2 дні перебування члени української делегації охопили цілий спектр питань, які можуть бути цікаві для представників бізнесу як України, так і Португалії. Серед іншого велику зацікавленість викликав досвід португальської сторони в сфері розвитку туризму. Зокрема, комплексна робота по запровадженню міжвідомчих програм, які сприяють популяризації культурного надбання країни. Запозичення цього досвіду надасть можливість познайомити світ із дивовижною та надзвичайно культурно багатою Україною.

  Також для України є цікавим досвід португальської сторони у створенні міжвідомчого проекту в питаннях концесії об'єктів культурної спадщини для їх відтворення та збереження, що сьогодні дуже актуально для України.

  Окремо Міністр культури України відзначив зацікавленість обох сторін у розвитку ринку кіноіндустрії. «Україна зараз активно розвиває та відроджує прекрасні сторінки українського кінематографа, Уряд значно збільшив фінансування українського кінематографа. Цікавою є думка налагодити співробітництво у сфері кінематографії - копродукція в сфері кінематографії з португальською стороною, спільне представлення на європейських та всесвітніх мистецьких форумах. Представлення сучасного українського кіно в Португалії і кращих португальських стрічок в Україні», - розповідає Євген Нищук.

  Під час зустрічі Євген Нищук особливо наголосив на важливості для налагодження дружніх та міцних відносин між Україною та Португалією, потужної української громади, інтегрованої у місцеве суспільство.

  «Великий місток постійного співробітництва і дружби, ментального співробітництва між Україною та Португалією був закладений українською громадою, яка проживає в Португалії. Сьогодні під час офіційних зустрічей ми постійно чули акцентовану подяку і повагу до українців, які проживають в Португалії та є важливим аспектом суспільного розвитку цієї країни. Мене переповнює гордість, коли кажуть, що це працьовитий, добросовісний, порядний, відповідальний народ, який насправді робить великий внесок у розвиток Португалії, що це високоосвічені люди, які бажані в Португалії», - зазначив Міністр культури України.

   «Українська громада в Португалії є однією із найбільших в світі. Це та країна, яка поважає права тих, хто тут проживає, хто хоче зберегти свою власну ідентичність, свою культуру, доповнюючи нею культуру гостинної країни, зберігаючи частинку України на далекій португальській землі».