• In English
 • ЄС є найбільшим стратегічним партнером МОН, – Андрій Вітренко
  Міністерство освіти і науки України, опубліковано 25 червня 2021 року о 17:21

  24 червня 2021 року заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Андрій Вітренко взяв участь у конференції «Виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом 2015 – 2020», зокрема, у панельній дискусії «Україна в програмах та проектах ЄС».

  Під час заходу було презентовано результати участі України в освітніх та наукових програмах, фінансованих ЄС, та визначено плани щодо долучення до майбутніх спільних проектів та ініціатив.

  Від імені Міністерства освіти і науки України Андрій Вітренко висловив вдячність Представництву ЄС в Україні за багаторічну співпрацю та значну допомогу, яку Євросоюз надає Україні впродовж останніх років для підтримки процесу реформ у сферах освіти і науки.

  «Наявність такого надійного партнера як Європейський Союз дозволяє з впевненістю стверджувати про уже сформовані міцні, дружні, засновані на довірі відносини та унікальну можливість отримання всебічної підтримки на шляху європейської інтеграції України. ЄС є найбільшим стратегічним партнером Міністерства», – зазначив Андрій Вітренко. 

  Він поінформував про успіхи та результати участі України в програмах та проектах ЄС. За його словами, завдяки сприянню європейської сторони реалізується низка проектів, які стали невід’ємною складовою ключових реформ у сфері освіти і науки:

  ·         Програма Еразмус+ (вища освіта);

  ·         EU4Skills (професійна освіта);

  ·         «Навчаємось разом» (Нова українська школа);

  ·         «Підтримка ЄС для переміщених навчальних закладів на сході України»;

  ·         «Архітектура реформ в Україні» (команда підтримки реформ);

  ·         «U-LEAD з Європою» (децентралізація);

  ·         «Дім Європи» (культурні та освітні проекти);

  ·         «Горизонт 2020» (наука).

  Заступник Міністра зазначив, що нещодавно, 25 березня цього року, Європейська Комісія офіційно оголосила про відкриття нової Програми Еразмус+ на 2021-2027 рр. Нова Програма буде не лише міжнародною, але й більш інклюзивною, цифровою та екологічною. Основна її мета – сприяння академічній мобільності у сфері освіти та професійного розвитку.

  За сприяння ЄС з листопада 2020 року до травня 2021 року Міністерством було проведено три етапи технічних консультацій з Європейською Комісією щодо долучення України до наступної рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» та програми з досліджень та навчання «Євратом». На червень – липень 2021 року заплановано обговорення попереднього тексту угоди про участь України у програмі «Горизонт Європа» та початок офіційного етапу переговорного процесу.