• In English
 • ЄС підтримає інфраструктурні проекти в Азово-Чорноморському регіоні, – Геннадій Зубко у Брюсселі
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 26 лютого 2019 року о 19:21

  Для України важлива підтримка Євросоюзу в інфраструктурних проектах Азово-Чорноморського регіону. Також ми працюємо з європейськими колегами і у напрямку реалізації інфраструктурних проектів на півдні України. Це стосується не тільки розвитку залізничної та автомобільної логістики, а й проектів у Маріуполі, Бердянську і Мелітополі. На цьому наголосив у Брюсселі Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко за результатами зустрічі з Головою делегації ЄП у Парламентському Комітеті асоціації Україна – ЄС Даріушем Росаті та депутатами делегації.

  «Ми розраховуємо на підтримку Євросоюзом проектів з розвитку Азово-Чорноморського регіону, які ми визначили на найближчу перспективу. Це вирішення питання щодо інфраструктурного розриву регіону з рештою території країни, навколишнього середовища, підтримки малого і середнього бізнесу, освіти, економічного розвитку, цивільної безпеки і урядування. Враховуючи, що регіон зазнає прямого впливу від конфлікту з РФ і приймає найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб, в той же час Азово-Чорноморський регіон залишається своєрідним економічним та сервісним хабом для людей з непідконтрольної Україні території. Тож ми маємо підсилювати існуючу інфраструктуру та імплементувати там реформи, що впроваджуються за підтримки ЄС», – зазначив Геннадій Зубко.

  Віце-прем’єр-міністр поінформував європарламентарів про хід реформ в Україні, зокрема – децентралізації, енергоефективності, реформ у секторі юстиції та у боротьбі з корупцією.

  «Нашими пріоритетами є остаточне прийняття змін до Конституції щодо інтеграції України до ЄС та НАТО, співпраця з МВФ, реалізація умов четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС та завершення реформи децентралізації», – зазначив Геннадій Зубко.

  Також Віце-прем’єр-міністр звернувся до європарламентарів з проханням якнайшвидше затвердити «азовський» пакет санкцій проти РФ, що допоможе стримати подальшу російську агресію в Азово-Керченській акваторії та звільнити з полону українських моряків. Йдеться як про секторальні, так і про персональні обмежувальні заходи.