• In English
 • ЄС демонструє високий рівень підтримки України у всіх напрямках співпраці в енергетиці, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 26 січня 2022 року о 19:32

  Взаємовідносини України і ЄС в енергетичній сфері стратегічні і характеризуються високою інтенсивністю. Їх ключові напрямки – це енергетична безпека, інтеграція ринків газу та електроенергії, розвиток відновлюваних джерел енергії та ядерна енергетика

  На цьому наголосив Міністр енергетики Герман Галущенко під час засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  «Ми відчуваємо серйозну підтримку ЄС по всіх напрямках співпраці в енергетиці. Зокрема це стосується ініціативи України щодо запровадження Регіонального партнерства з енергетичної безпеки (RESP) та інтеграції українського та європейського ринків електроенергії», - зазначив Міністр.

  Герман Галущенко нагадав, що минулого тижня відвідав з робочим візитом Брюссель, де зустрівся з колегами з Європейської Комісії. На зустрічах європейська сторона, зокрема, підтвердила підтримку відповідних ініціатив.

  Для подальшого просування ініціативи RESP та синхронізації з енергетичною системою об’єднаної Європи ENTSO-Е Україна має намір використати, зокрема, і своє головування в Енергетичному співтоваристві, наголосив очільник Міненерго.

  Герман Галущенко також висловив сподівання на плідну взаємодію з Верховною Радою, та схвалення найближчим часом низки євроінтеграційних законопроектів у сфері енергетики.