• In English
 • Макрофін, інвестиції та безпека: Ольга Стефанішина та Олівер Варгеї провели спільний прес-брифінг
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 26 січня 2022 року о 21:10

  26 січня 2022 року відбувся спільний прес-брифінг Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної та Комісара ЄС з питань сусідства та розширення Олівера Варгеї по результатам п'ятого засідання Комісії з питань координації виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Ольга Стефанішина подякувала Оліверу Варгеї за офіційний візит до України на тлі загострення безпекової ситуації, а також за підтримку територіальної цілісності та економіки України.

  Віце-прем'єр-міністр закцентувала на позитивній оцінці ЄС реформ в Україні та важливості продовження роботи з виконання Угоди про асоціацію для максимального розкриття її потенціалу.

  «Вдячні Євросоюзу за позитивну оцінку реформ в Україні. Ми продовжуємо розробляти плани на наступний рік, зокрема в межах анонсованого Інвестиційного плану для країн Східного партнерства. Впевнена, процес реформ триватиме незалежно від безпекових викликів, що стоять перед нашою країною», – сказала Ольга Стефанішина.

  Віце-прем'єр-міністр також наголосила на важливості нового пакету допомоги ЄС для України, який складається з екстрених позик і грантів. Разом з тим, вона висловила сподівання на активізації діалогу з ЄС щодо лібералізації торгівлі в межах Угоди про асоціацію як елемент підтримки України.

  «Ми вдячні Єврокомісії за ухвалення рішення щодо надання Україні макрофінансової допомоги обсягом 1.2 млрд євро, а також щодо виділення 120 млн євро у вигляді грантів. Разом з тим очікуємо на інтенсифікацію діалогу з ЄС щодо розширення тарифних квот для української продукції та зниження митних тарифів на імпорт з України. Важливо аби наші експортери, національні компанії відчули додатковий елемент підтримки», – зазначила Ольга Стефанішина.

  Зі свого боку Комісар ЄС з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї підтвердив постійну відданість ЄС суверенітету та територіальної цілісності України, а також її соціально-економічної стійкості.

  Зокрема він закцентував увагу на мобілізації до 6,5 млрд євро інвестицій в межах 5 флагманських ініціатив для підтримки економічного відновлення, зростання України.


  Макрофін, інвестиції та безпека: Ольга Стефанішина та Олівер Варгеї провели спільний прес-брифінг