• In English
 • єРобота: Уряд надасть 85 млн грн мікрогрантів на старт або розвиток бізнесу черговим переможцям програми
  Міністерство економіки України, опубліковано 30 травня 2023 року о 15:14

  362 українця отримають від держави мікрогранти на започаткування й розвиток бізнесу за програмою “Власна справа” на 85 млн грн за підсумками сьомої хвилі подачі заяв. З початку 2023 року переможцями програми стали вже 1917 підприємців, а з моменту її старту в липні минулого року - понад 5 тисяч. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.

  “За результатами сьомої цього року хвилі подачі заяв на мікрогранти 362 українця визнано переможцями і вони отримають від держави фінансову підтримку на започаткування або розширення свого бізнесу на суму 85 млн грн. Загалом з початку дії програми “Власна справа” можливістю отримати мікрогрант скористались понад 5 тисяч українців, 4300 з них вже отримали кошти на свої проекти і почали їх реалізовувати. Грантоотримувачам виплачено вже понад 1 млрд гривень. За ці кошти підприємці відкривають нові компанії, нарощують виробництво, а головне - створюють нові робочі місця. Тисячі українців вже отримали роботу на цих підприємствах завдяки програмі мікрогрантів”, - зазначила Тетяна Бережна. 

  Серед отримувачів мікрогрантів сьомої хвилі 53% жінок і 47% чоловіків, 76% переможців мають вищу освіту. Найбільше з них із Львівської (56 осіб), Київської (36 осіб), Рівненської (30 осіб), Вінницької та Івано-Франківської (по 22 особи) областей, а також міста Києва (39 осіб).

  Переважна більшість з цих підприємців планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 

  Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть грантоотримувачі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів - 107 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування - 60 осіб;
  • переробна промисловість - 54 особи.

  Нагадаємо, за грантовою програмою “Власна справа” українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. Українці, що отримали мікрогранти у 2022 році, створять близько 8000 нових робочих місць.

   Цього року на програму “Власна справа” бюджетом передбачено 1,8 млрд грн, що дозволить видати близько 10000 мікрогрантів. 

  Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.