• In English
 • єОселя: Українці взяли іпотечних кредитів на 12 млрд грн
  Міністерство економіки України, опубліковано 05 березня 2024 року о 15:40

  7 800 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя на 12 млрд грн, 20% з них - на умовах масової іпотеки - під 7%. Чверть кредитів  минулого тижня видали на придбання квартир на первинному ринку. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.  

  єОселя: Українці взяли іпотечних кредитів на 12 млрд грн

  “Кредити на придбання житла за програмою єОселя взяли вже 7800 українських родин загалом на 12 млрд грн. 20% позичальників взяли їх на умовах масової іпотеки - під 7%, яка є доступною для всіх наших громадян, хто не має власного житла або потребує його покращення. Зазначу, що дедалі більше людей беруть кредити для купівлі житла від забудовника, або квартир в будинках, які зводяться, тобто на первинному ринку. Лише за минулий тиждень чверть кредитів були видані саме на придбання таких квартир. І це дуже хороша тенденція, адже таким чином через видачу доступних іпотечних кредитів ми не лише допомагаємо громадянам придбати житло, а й стимулюємо розвиток житлового будівництва і суміжних галузей, що сприяє активізації економіки”, - зазначила Надія Бігун.  

  Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 204 кредити на 351 млн грн, серед яких:

  • кредити під 3% отримали 115 військовослужбовців та силовиків, 15 педагогів, 14  медиків та 2 науковці;
  • кредити під 7% отримали 47 українців без власного житла, 5 ВПО та 6 ветеранів.

  Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (150 кредитів), в той же час 45 українців взяли кредит на купівлю квартири у забудовника,  9 - квартири в будинку, який зводиться.

  Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

  • Київської області - 48;
  • міста Києва - 46;
  • Одеської області - 16;
  • Львівської, Полтавської, Рівненської областей - по 11.

  Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших  категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. 

  Довідково

  Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифрою та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.