• In English
  • єОселя: 8 000 українських родин взяли кредити на придбання житла
    Міністерство економіки України, опубліковано 12 березня 2024 року о 16:29

    8 000 українських родин взяли кредити на придбання житла за програмою єОселя загалом на 12,2 млрд грн. Чверть кредитів, виданих з початку 2024 року, – на придбання квартир у забудовника: готових або тих, що будуються. Про це повідомила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

    “Кредити на придбання житла за програмою єОселя взяли вже 8 000 українських родин загалом на 12,2 млрд грн. Лише з початку 2024 року було видано 1 650 таких кредитів на майже 3 млрд грн, 25% з них – для придбання квартир у забудовника, або в будинках, що зводяться. Тобто все більше українців надають перевагу житлу так званого першого продажу, а не вторинному ринку. В свою чергу їхній вибір позитивно впливає на сферу житлового будівництва, адже стимулює його розвиток та активізацію у суміжних галузях економіки”, – зазначила Надія Бігун.

    Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 173 кредити на 282 млн грн, серед яких:

    • кредити під 3% отримали 90 військовослужбовців та силовиків, 24 педагоги, 9 медиків та 4 науковці;
    • кредити під 7% отримали 39 українців без власного житла, 2 ВПО та 5 ветеранів.

    Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (134 кредити), в той же час 31 українець взяв кредит на купівлю квартири у забудовника, 8 – квартири в будинку, який зводиться.

    Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці:

    • Київської області – 47;
    • міста Києва – 27;
    • Львівської області – 12;
    • Одеської області – 11;
    • Хмельницької області – 10.

    Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови. Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних. Для інших категорій – учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян – ставка іпотеки становить 7%.


    Довідково

    Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року. Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифри та ПрАТ “Укрфінжитло”. Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк та Sense Bank.