• In English
 • ЄІБ надає кредит у розмірі 12 млн євро на оновлення трамвайного парку у Львові, - Владислав Криклій
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 02 вересня 2020 року о 13:07

  У рамках проекту “Міський громадський транспорт України”, який реалізують Міністерство інфраструктури України, Європейський інвестиційний банк та місцева влада, триває оновлення громадського транспорту в різних містах України. Сьогодні, 2 вересня, підписано договір на оновлення трамвайного парку у Львові. Місто отримає 12 млн євро кредиту від ЄІБ на закупівлю 10 нових низькопідлогових трамваїв. Ще 8,8 млн євро буде додатково дофінансовано з міського бюджету.

  “Ми продовжуємо роботу з оновлення парків громадського транспорту у різних містах України у співпраці з ЄІБ та місцевою владою. Вже підписані перші договори у Луцьку, Харкові та Сумах на придбання сучасних та зручних тролейбусів. На черзі – реалізація проекту із закупівлі трамваїв у Львові. Вдячний нашим партнерам за співпрацю та підтримку. Сучасний наземний транспорт має бути екологічним, комфортним і працювати для людей!” – наголосив Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

  Очільник відомства нагадав, що Міністерство вже ініціювало реформу громадського транспорту в Україні та розробило відповідний законопроект щодо суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів автомобільним та міським е-транспортом. Він встановлює рівноправний доступ до послуг інфраструктури та покликаний вирішити проблеми з недостатньою кількістю сучасних автобусів та тролейбусів середньої та великої пасажиромісткості, недотриманням графіку руху громадського транспорту та низку інших питань. Також Міністерство ініціювало реалізацію другого спільного проекту з ЄІБ - “Міський громадський транспорт України ІІ”.

  “Кредит ЄІБ на нові трамваї у Львові сприятиме розвитку екологічно безпечного та стійкого транспорту. Як представники кліматично-орієнтованого банку ЄС ми переконані: добре функціонуюча трамвайна мережа може зробити вагомий внесок у зменшення кількості автомобілів на дорогах і, таким чином, знизити забруднення довкілля та послабити кліматичні зміни”, – зазначив голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон.

  У свою чергу заступник Міністра інфраструктури Наталія Форсюк зазначила, що сьогодні трамваї є одним із найбільш екологічних та енергоефективних видів громадського транспорту. “Завдяки цьому проекту ми намагаємося поступово збільшувати частку рейкового транспорту й тролейбусів, знижуючи таким чином рівень викидів у містах. Сталий та екологічний транспорт є одним із пріоритетів Європейської зеленої угоди, а Україна прагне бути максимально близькою до європейських стандартів у цьому питанні”, – зауважила Наталія Форсюк.

  Цю позицію підтримав і міський голова Львова Андрій Садовий. “Львів – це місто, яке вже багато років показує приклад в Україні за оновленням транспорту. І тут у нас є чітка позиція – домінувати має саме електротранспорт. Перш за все, це питання екології, адже 30% усіх хвороб у світі – від якості повітря. І по-друге – це фінансово вигідно. До того ж, низькопідлогові трамваї та тролейбуси, виготовлені тут, у Львові, сприяють комфортному пересуванню містом для всіх його мешканців, зокрема – й маломобільних. Вдячний нашому давньому партнеру Європейському інвестиційному банку за співпрацю та допомогу”, – подякував Андрій Садовий.

  “Закупівля нових низькопідлогових трамвайних вагонів – це один із двох основних шляхів оновлення трамвайного парку у Львові. Згідно з нашими планами, до кінця 2025 року ми маємо повністю оновити та осучаснити трамвайний парк, а саме – закупити 10 нових 5-секційних трамваїв та капітально відновити й модернізувати до 50 старих Tatra KT4-SU, і таким чином суттєво змінити якість громадського транспорту, забезпечити комфортне перевезення всіх наших пасажирів, зокрема й маломобільних людей. У цьому нас розуміє і підтримує Європейський інвестиційний банк, із яким ми реалізовуємо ці проекти”, – зазначив у свою чергу директор львівського комунального підприємства “Львівелектротранс” Андрій Свищо.

  Участь у проекті “Міський громадський транспорт України” також беруть інші міста України, зокрема, Запоріжжя, Київ, Львів, Одеса, Тернопіль та Чернігів.

  Всього на реалізацію проекту буде спрямовано близько 400 млн євро, з яких 200 млн євро – кредитні кошти Європейського інвестиційного банку.

  Довідково

  Європейський інвестиційний банк є партнером України у фінансуванні інфраструктури громадського транспорту з 2007 року. Проект технічної допомоги “Міський громадський транспорт України”, фінансований ЄІБ, сприяє успішній реалізації Міністерством інфраструктури та містами-учасниками підпроектів з оновлення міського громадського транспорту.

  Проект також впливає на безпеку дорожнього руху в сільській місцевості, розвантажуючи транспортні шляхи та стимулюючи перехід з приватного на громадський транспорт. Крім цього, поступово наближає Україну до відповідних технічних нормативів, які відповідають чинним стандартам ЄС.