• In English
 • ЄІБ і ЄС об’єднують зусилля задля модернізації професійно-технічної освіти в Україні
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 15 грудня 2021 року о 18:06

  Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), банк Європейського Союзу надасть кредит у 58 млн євро Міністерству освіти і науки України та підтримає модернізацію системи професійно-технічної освіти (ПТО) країни, що вже триває. Інвестиція від банку ЄС профінансує створення до 9-ти центрів професійної досконалості ПТО у таких областях України: Чернігівській, Донецькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, місті Києві, Одеській, Тернопільській, Волинській і Закарпатській, а також поліпшить умови перебування в навчальних закладах для понад 10 000 викладачів і студентів у країні.

  Європейський Союз доповнив кредит грантом у 8,5 млн євро від Інвестиційної платформи сусідства (NIP). Цей грант забезпечить надання технічної допомоги для ефективної підготовки проекту, його ведення і реалізації процедур закупівель.

  Ця операція ЄІБ є частиною заходів Team Europe в Україні, спрямованих на підтримку реформ і модернізацію системи освіти, а також зеленого і сталого соціально-економічного розвитку країни. Кредит доповнює впровадження програми Європейського Союзу «EU4Skills: кращі навички для сучасної України», що фінансується спільно з урядами Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії.

  Цей проект підтримує одну з головних цілей в межах оновлених пріоритетів регіону Східного партнерства після 2020 року – побудова стійких, сталих та інтегрованих економік, де особлива увага приділяється потребі інвестувати в людей, зокрема у молодь. Це одна з чотирьох основних фінансових угод у регіоні Східного партнерства, які поєднують кредити ЄІБ і гранти ЄС загальною сумою у 171 млн євро, що були підписані на Саміті Східного партнерства у Брюсселі.

  Віце-президент ЄІБ Тереза Червінська, відповідальна за фінансові операції з Україною, сказала: «Підтримка країн Східного партнерства залишається ключовим пріоритетом для банку ЄС. Ми прагнемо посилення їхньої економічної конкурентоспроможності, підвищення якості життя громадян, а також цілеспрямованої політики реформ відповідно до пріоритетів ЄС. Україна є основною країною-реципієнткою підтримки ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у регіоні. Угода, підписана сьогодні, допоможе підтримати реформу професійно-технічної освіти в Україні. Ми переконані, що кредит ЄІБ і програма EU4Skills допоможуть зробити професійно-технічну освіту більш привабливою та престижною для української молоді, основою їхнього успішного кар’єрного шляху. Як кліматично-орієнтований банк ЄС, ми віримо, що цей кредит також сприятиме зеленій трансформації освітнього сектору в Україні завдяки підвищенню енергоефективності будівель закладів ПТО. Отже, він принесе користь молоді, викладачам і довкіллю».

  Заступник керівника Генерального директорату з питань сусідства та переговорів із розширення та керівник групи Європейської Комісії з підтримки України Катаріна Матернова сказала: «Європейський Союз активно підтримує реформи у секторі освіти в Україні. Створення багатогалузевих центрів професійної досконалості у сфері професійної освіти зробить ПТО більш привабливою для молоді та забезпечить отримання навичок, що відповідають потребам ринку праці. Це довгострокова інвестиція в освіту, що не лише сприятиме перетворенню закладів ПТО на бажаний освітній вибір для молоді, а й також матиме позитивний вплив на економічний розвиток України, підвищуючи конкуренцію та стимулюючи інновації».

  Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зазначила: «Модернізація та розвиток професійної освіти – це необхідна інвестиція в економічний розвиток України. Завдяки співпраці з Європейським інвестиційним банком та за підтримки Європейського Союзу буде створено багаторівневі центри передового досвіду, які стануть опорою реформування системи професійної освіти та навчання України. Цей проект допоможе нам покращити умови навчання та викладання, забезпечити комфортне проживання в гуртожитках для студентів із сільської місцевості чи інших регіонів, підвищити якість освіти, збільшити зайнятість молоді та зменшити витрати».

  Кредит ЄІБ за підтримки гранту ЄС профінансує будівництво нових регіональних центрів професійної досконалості ПТО, капітальний ремонт і модернізацію вже наявних закладів ПТО, включно з оновленням студентських гуртожитків. Модернізація також поліпшить енергоефективність будівель, зменшивши втрати енергії.

  Модернізована інфраструктура ПТО надасть змогу молодим українцям отримати навички, затребувані на ринку праці, і легше знайти роботу. Фінансова операція допоможе знизити безробіття серед молоді у країні, прискорити економічне зростання, підвищити конкурентоспроможність місцевих компаній завдяки висококваліфікованому персоналу, а також стимулювати інновації.

  Довідково

  Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) – це інституція довгострокового кредитування Європейського Союзу. Його власниками є держави-члени Євросоюзу. Банк надає доступ до довгострокового фінансування для розумного інвестування задля впровадження політик Європейського Союзу.