• In English
  • ЄБРР та Уряд Італії нададуть 200 млн євро на відновлення гідроелектростанцій в Україні, - Юлія Свириденко
    Міністерство економіки України, опубліковано 17 лютого 2024 року о 15:11

    Європейський банк реконструкції та розвитку надасть 100 млн євро кредиту для фінансування відновлення українських гідроелектростанцій, які зазнали руйнувань та пошкоджень через війну. Позика ЄБРР також була підтримана паралельною пільговою позикою на суму 100 мільйонів євро від уряду Італії. Відповідну кредитну угоду було підписано 17 лютого між ЄБРР  та ПрАТ “Укргідроенерго”. 

    “Угода з ЄБРР - це важливий крок до модернізації та розвитку українських гідроенергетичних об'єктів. За рахунок кредитних коштів буде відновлено обладнання енергогенеруючих компаній, яке було пошкоджено внаслідок російських ракетних ударів. Що дозволить забезпечити стабільне функціонування вітчизняної енергосистеми та безперебійне енергопостачання споживачів. Ми вдячні ЄБРР та Уряду Італії за підтримку та можливість посилити нашу генерацію”, - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко. 

    Згідно з угодою, кредитні кошти будуть спрямовані на закупівлю критичного обладнання для Дніпровської та Середньодніпровської гідроелектростанцій, а також на надання екстреної підтримки ліквідності ПрАТ “Укргідроенерго” для забезпечення стійкості роботи компанії.