• In English
 • Японія серед пріоритетних ринків для експорту української агропродукції,- Ольга Трофімцева

  Сьогодні Японія знаходиться серед пріоритетних зовнішніх ринків для розширення збуту української аграрної та харчової продукції. І успішне освоєння цього ринку вимагає спільної системної роботи бізнесу і Уряду. Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева під час свого вітального слова на бізнес-сніданку «FOODEX JAPAN - ворота в Азію: на шляху до національного павільйону».

  «Японія є надзвичайно цікавим ринком збуту для українського виробника та експортера не тільки. І не стільки з точки зору реалізації сировини, а скільки з точки зору налагодження експорту переробленої та готової харчової продукції, особливо в таких цікавих нішах, як органічні та здорові продукти харчування»,- наголосила Ольга Трофімцева

  За словами заступника Міністра, в 2017 році двосторонній товарообіг аграрними та харчовими товарами між нашими країнами становив лише $89,2 млн, з яких $85,8 млн - частка експорту українських продуктів. «При цьому ми бачимо серйозні можливості для розширення товарної номенклатури вітчизняного експорту на ринок Японії вже найближчим часом, в тому числі завдяки активній участі українських компаній у найбільшій продовольчій виставці даного регіону – FOODEX JAPAN», - прокоментувала заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції. 

  Вона розповіла, що за результатами проведеного аналізу ринку представниками компанії Consulting Integrated та профільних асоціацій визначено цілий ряд українських продовольчих товарів, які користуватимуться значним попитом у японського споживача. Йдеться, зокрема, про: кондитерські вироби, снеки та superfood, томатну пасту та інші види паст з овочів та ягід, джеми, консервовані овочі та фрукти, пиво, вино, органічну продукцію, мед, горіхи та інше.

  «Ринок Японії є дуже вибагливим і непростим для виходу на нього. Тому ми спільно з Держпродспоживслужбою активно працюємо над тим, щоб відкривати дану країну для все більшої кількості нашої продукції. Дуже рада відзначити, що 22 компанії з України в цьому році взяли участь в масштабній виставці продуктів харчування та напоїв FOODEX JAPAN 2018. Окрім цього, 7 українських компаній представляли свою продукцію на власних стендах. Сподіваюсь, що в 2019 році завдяки спільним зусиллям представників Мінагрополітики, Мінекономрозвитку, Export promotion office та зацікавлених виробників ми зможемо організувати перший національний стенд України в рамках цієї виставки в Японії»,- резюмувала Ольга Трофімцева.

  Довідково

   За результатами 2017 року загальний експорт українських аграрних продуктів до Японії становив $85,8 млн. Ключові товари експорту: тютюн та вироби з нього- $64,1 млн, зернові злаки - $19 млн, молоко згущене - $0,9 млн, залишки та відходи харчової промисловості - $0,5 млн, продукти переробки овочів та плодів - $0,5 млн та інші товари. Імпорт японських агротоварів Україною становив - $3,4 млн, де ключові товари: ефірні масла - $2,1 млн, різні інші харчові товари - $0,6 млн, риба - $0,2 млн, спирт - $0,2 млн, вироби з зерна та хлібних злаків - $0,1 млн та інші.