• In English
 • Японія підтвердила намір взяти участь у «Сі Бриз-2021» і долучиться до навчань «Спільні зусилля-2021», — Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 17 березня 2021 року о 17:19

  Сьогодні, 17 березня 2021 року, у Токіо у рамках офіційного візиту Міністра оборони України, ініційованого японською стороною, відбулась зустріч Андрія Тарана з Міністром оборони Японії Нобуо Кіші.

  Очільники оборонних відомств двох країн спілкувалися понад дві години, вдвічі довше запланованого. Досягнуто низки домовленостей з широкого кола воєнно-політичних та військових питань.

  Нобуо Кіші передусім привітав Андрія Тарана, який здійснює перший в історії двосторонніх відносин візит керівника оборонного відомства України в Японію, і підтвердив незмінну позицію Японії, яка поважає незалежність та територіальну цілісність України, і вважає незаконними будь-які спроби змінити ззовні територіальний статус-кво держави.

  Міністри підтвердили важливість подальшого розвитку двостороннього оборонного співробітництва на основі Меморандуму між двома Міністерствами щодо співробітництва та обмінів у сфері оборони, обговорили можливості галузей оборонної промисловості обох країн, а також визначили шляхи співпраці в сфері обміну технологіями, товарами військового призначення та подвійного використання.

  «Ми домовились про проведення другого раунду українсько-японських консультацій з питань безпеки на рівні високих представників Міністерств оборони та закордонних справ двох країн у форматі «2 на 2» восени 2021 року. Також розглянули можливість організації обміну досвідом військовослужбовців двох країн, зокрема, Сухопутних військ та Сил Спеціальних операцій. Зрештою, японська сторона підтвердила залучення представників Сил самооборони Японії до багатонаціональних навчань на території України «Сі Бриз-2021» та висловила готовність долучитись до навчань «Спільні зусилля-2021», – повідомив Андрій Таран.

  Очільник українського оборонного відомства ще раз наголосив, що наші країни солідарно дотримуються принципу непорушності міжнародно визнаних кордонів, та запевнив, що Україна поділяє позицію Японії щодо вирішення територіального питання на основі декларації 1956 року, а також необхідності гарантування вільного та безпечного судноплавства у всіх водах відповідно до міжнародних угод.