• In English
 • Японія передала Україні машини та обладнання для саперів
  Міністерство економіки України, опубліковано 20 листопада 2023 року о 18:02

  Сорок одиниць техніки та обладнання для розмінування отримали від Японії піротехнічні підрозділи, що очищають українську землю від мін та снарядів, що не розірвалися. Урочиста передача автомобілів та обладнання відбулася за участі Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки України Юлії Свириденко, Державного Міністра закордонних справ Японії Цуджі Кійото та Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка в Києві 20 листопада 2023 року.

  У церемонії також взяли участь Державний міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Івата Казучіка, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда, тимчасово виконуючий обов’язки Голови ДСНС Володимир Демчук.

  Техніку та обладнання від Японського агентства міжнародного співробітництва JICA та компанії «Shabondama Soap Co., Ltd.» українській стороні передали Головний представник офісу JICA в Україні Сугімото Сатоші та Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда.

  «Україна надзвичайно вдячна Японії за підтримку та допомогу, яку ваша країна вже надала нам з початку широкомасштабного вторгнення та продовжує надавати. Нинішня допомога вкрай цінна для нас. Адже завдяки їй ми швидше зможемо зробити нашу землю безпечною. Передані техніка та обладнання допоможуть оснастити та зробити мобільними не менше сорока груп розмінувальників. А це – десятки та сотні збережених життів українців, це більш швидке повернення аграрних земель у використання», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

  Усього цього разу Україні передано 20 автомобілів типу пікап, 20 автомобілів типу універсал та 50 металодетекторів ALIS від JICA, а також 150 контейнерів вогнегасної рідини від компанії «Shabondama Soap Co., Ltd.».

  Нагадаємо, на сьогодні реалізована чи перебуває в стадії реалізації низка проектів допомоги Україні, ініційовані або профінансовані Японією. Так, раніше ДСНС було передано 12 оперативних піротехнічних машин, закуплених ЮНІСЕФ за підтримки Уряду Японії, 30 вантажівок (в рамках реалізації «Проекту розвитку спроможностей у гуманітарному розмінуванні та знешкодженні вибухонебезпечних предметів»). Впродовж 2022-2023 років Представництвом ПРООН в Україні за підтримки Уряду Японії реалізовано проект міжнародної технічної допомоги в сфері гуманітарного розмінування, в рамках якого ДСНС отримала автомобілі для піротехнічних груп, обладнання, спорядження для саперів тощо. Нині триває реалізація проектів «Покращення обладнання для гуманітарного розмінування», розрахованих до 2025 року. Проекти реалізуються в рамках Грантової угоди для Програми екстреного відновлення між Урядом України та Японським агентством міжнародного співробітництва.