• In English
 • Якщо хтось співпрацює з окупантами – повинен відповісти перед законом, – Ігор Клименко
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 25 серпня 2023 року о 21:34

  Якщо хтось співпрацює з окупантами – повинен відповісти перед законом, –  наголосив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в інтерв’ю одному з видань. 

  Він зазначив, що не важливо, чи це буде поліцейський, військовий, чи працівник іншого правоохоронного органу, всі мають понести відповідальність за будь-яку співпрацю з ворогом.

  Відповідаючи на запитання журналіста, щодо судового процесу над рятувальником з Херсонщини, який залишався на службі і після окупації міста, і після його звільнення, Ігор Клименко зазначив, що наразі триває службова перевірка, яка стосується не тільки цього випадку, але й усіх дій працівників ДСНС у регіонах у перші тижні й місяці широкомасштабної війни. 

  «Працівники ДСНС – не комбатанти, тобто розглядаються не як воююча сторона. Водночас Національній поліції надійшла команда до такого-то числа чи до такого-то часу вийти з території. До тих, хто не виходив, застосовувались жорсткі управлінські заходи. Зокрема, й до керівників. У ДСНС ситуація була трохи іншою. Вони без зброї, тільки зі спецтехнікою, і їхні функції – це ліквідація наслідків надзвичайних подій, гасіння пожеж і т. д. Тому ми маємо зараз з’ясувати, які у кожному регіоні, де відбувалась евакуація і техніки, й персоналу ДСНС, надходили команди. Починаючи від керівництва ДСНС й закінчуючи керівником регіонального рівня», – зазначив Ігор Клименко.

  За словами Міністра, вже проводиться  ґрунтовна робота в інтересах нашої держави і в інтересах служби задля з’ясування усіх обставин, аби колаборанти понесли відповідальність згідно із законом.

  «Хтось залишився служити з окупантами, а хтось залишився просто цивільною особою. Ми не маємо забувати про тих людей, які там мали тяжкохворих родичів і через це не виїхали. Це одна історія. Але я можу сказати одне: якщо хтось співпрацює з окупантами, він повинен відповісти перед законом», – резюмував Глава МВС.

  Повне інтерв’ю Міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка можна прочитати за посиланням.