• In English
 • Якісні відкриті дані – основа для створення корисних для держави та бізнесу цифрових інструментів, - Михайло Федоров
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 05 березня 2021 року о 10:13

  В Україні відзначали Міжнародний день відкритих даних. Open Data Day проводиться вже вчетверте, останні два роки — за підтримки Мінцифри. Open Data Day 2021 в Україні присвячений темі відкритих даних для кожного. Зокрема, у сферах судочинства, медицини, бізнесу, інфраструктури.

  “Відкриті дані для кожного. Ми — одні з лідерів за темпами розвитку відкритих даних. У грудні минулого року Україна увійшла в європейський рейтинг відкритих даних і випередила багато європейських країн. Розвиток відкритих даних — пріоритет Мінцифри і мій особисто. Ми сприяємо вдосконаленню законодавства, реалізовуємо різноманітні проекти з партнерами”, — зазначив Михайло Федоров.

  Міжнародний день відкритих даних або ж Open Data Day вперше ініціювали у 2010 році. Відтоді щороку на початку березня світова спільнота щорічно проводить заходи у різних країнах та містах, обговорює чому необхідно відкривати суспільно важливі дані та які рішення можна створювати на їх основі.

  Цього року до святкування Open Data Day в Україні долучились сім міст: Харків, Львів, Хмельницький, Луцьк, Запоріжжя, Слов’янськ та Маріуполь.

  Мінцифри комплексно підходить до формування політики у сфері відкритих даних, зокрема розробляє стратегію і одночасно покращує інфраструктуру. Зокрема, готує запуск центру компетенцій. Дія.Відкриті дані. Презентація відбудеться на Diia Summit навесні. На платформі можна буде пройти навчання як онлайн, так і офлайн — буде проводитися серія практичних тренінгів для різних аудиторій. Завдяки ньому можна буде навчати роботі з відкритими даними щонайменше 3 тисячі осіб щороку. Адже щомісяця сервісами на основі відкритих даних користуються від 1,5 до 5 мільйонів українців.

  Нагадаємо, що третього березня Уряд ухвалив нову редакцію постанови №835 щодо розвитку сфери відкритих даних. Вона розширює перелік обов’язкових до публікації наборів даних на понад 100, які мають високий антикорупційний, соціальний та економічний ефект. Це впливатиме на прозорість процесів в Україні.

  Open Data Day в Україні відбувся за підтримки USAID/UKaid проект «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах / TAPAS», 1991 Open Data Incubator і Фонд Східна Європа.