• In English
 • Які вакансії є зараз актуальними на ринку праці?
  Державна служба зайнятості, опубліковано 18 липня 2023 року о 12:29

  Тенденції, які складаються на  ринку праці в поточному році, свідчать про  поступове відновлення малого та середнього бізнесу та зростання ділової активності насамперед у тих галузях економіки, які важливі для країни у стані війни. Одним із маркерів, які найкраще характеризують наявність зазначених вище процесів, є зростання попиту на працівників відповідних професій.
  Отже, топ 10 професій за кількістю наявних пропозицій роботи на Єдиному порталі вакансій виглядає так:
  1. Продавець-консультант - 15 323 вакансій;
  2. Водій - 8 409 ;
  3. Менеджер з продажу - 7 350
  4. Бухгалтер - 5 793
  5. Кухар - 5 553
  6. Інженер - 4 742
  7. Лікар - 3 390
  8. Вантажник - 3 268
  9. Швачка - 2 693
  10. Фармацевт - 2 432.
  Максимальний розмір заробітної плати в запропонованих вакансіях становить: продавець-консультант - 100 тис. грн; менеджер з продажу - 275 тис. грн; водій - 120 тис. грн; бухгалтер – 107,5 тис. грн; кухар - 115 тис. грн; інженер - 140 тис. грн; лікар - 100 тис. грн; вантажник - 35 тис. грн; швачка - 54 тис. грн; фармацевт – 64 тис. грн.
  Щодо вакансій, які подаються роботодавцями безпосередньо до Державної служби зайнятості, то ситуація така.
  У регіональному розрізі найбільша кількість вакансій зареєстрована у м. Київ, Львівській, Дніпропетровській, Одеській та Київській областях. У професійному розрізі, вже традиційно, найбільше вакансій роботодавцями подано для працевлаштування:
  • кваліфікованих робітників з інструментом – 21% всіх поданих вакансій (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, пекар, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування);
  • робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 16% (водій, тракторист, токар, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, кранівник);
  • працівників сфери торгівлі та послуг – 15% (продавець, кухар, охоронник, офіціант, соціальний робітник, бармен, перукар, молодша медична сестра, поліцейський).
     Середній розмір заробітної плати у вакансіях, що подаються до  служби зайнятості, становить 11 тис. гривень, зокрема для:

  • керівників, менеджерів – 12 тис. гривень;
  • професіоналів – 12 тис. гривень;
  • робітників з обслуговування устаткування та машин – 12 тис. гривень;
  • працівників сфери торгівлі та послуг – 11 тис. гривень;
  • кваліфікованих робітників з інструментом – 11 тис. гривень.

  При цьому в базі даних служби зайнятості  є окремі пропозиції роботи з відносно високою заробітною платою, наприклад: фахівець з розроблення комп'ютерних програм – 110 тис. грн, інженер-програміст – 90 тис. грн, ливарник металів та сплавів – 70 тис. грн, слюсар-інструментальник – 60 тис. грн, водій – 60 тис. грн, агроном – 52 тис. грн,  модельєр-конструктор – 45 тис. грн, кухар – 43 тис. грн, токар – 40 тис. грн, фрезерувальник – 40 тис. гривень.
  Слід зазначити, що високий рівень оплати праці роботодавці пропонують високо кваліфікованим працівникам з досвідом роботи за виконання складних завдань, або за роботу в особливих умовах. Також, часто роботодавці вимагають наявності у претендентів таких навичок як знання іноземної мови, вміння працювати у стресових ситуаціях, гнучкість, комунікабельність, мобільність та адаптивність.
  Нагадуємо, що ви можете самостійно здійснювати пошук роботи через Єдиний портал вакансій, а через боти у Telegram та Viber оформити підписку на вакансії за галуззю та регіоном, або звернутись до найближчого центру зайнятості. За допомогою служби зайнятості громадяни також можуть здійснити підвищення кваліфікації або змінити професію, зокрема шляхом професійного навчання або отримання безкоштовного ваучера на навчання. Тож, чекаємо на вас. Служба зайнятості готова вам допомогти у вдалому працевлаштуванні!