• In English
 • Як впроваджуватиметься реформа медосвіти: МОЗ України з керівниками медуніверситетів виробили спільну позицію
  Міністерство охорони здоров'я України, опубліковано 25 жовтня 2018 року о 19:13

  Міністерство охорони здоров'я України разом з керівниками медичних університетів, які підпорядковуються Mіністерству, обговорили шляхи впровадження змін у медичній освіті.

  Понад 60 представників закладів вищої медичної освіти, які були на зустрічі, погодилися, що нові умови прийому до медичних ЗВО у 2019 році є необхідними для відбору мотивованих абітурієнтів.

  У більшості медичних університетів навчальні плани не відповідають міжнародним стандартам. І цю ситуацію мають виправити керівники найближчим часом, щоби підготуватись до впровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Це можливо і цілком реально, адже заклади мають повну автономію (відповідно до ЗУ “Про вищу освіту” з 2014 року), і саме вони відповідають за формування та зміст навчального процесу.

  Керівники закладів вищої освіти погоджуються, що нова якісна освіта лікаря потребує нової якості підготовки студентів. Щоби це стало можливим, закладам вищої освіти важливо бути залученими до трансформації медичної освіти, адже вони є безпосереднім суб’єктом її втілення. Олександр Лінчевський наголосив на відкритості МОЗ і готовності Міністерства до аргументованої і конструктивної дискусії.

  “Сьогоднішня зустріч доводить, що університети та МОЗ України повинні рухатись разом, щоб досягнути спільної мети: мотивований, фаховий та етичний лікар в Україні”, - наголосив заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Лінчевський.

  Також в рамках зустрічі було презентовано можливість для медичних університетів: швейцарський проект “Реформа медичної освіти в Україні”, який надає підтримку та допомогу відібраним університетам у впровадженні якісних змін в навчальному процесі.