• In English
 • Вадим Черниш та Марі Йованович запустили у Маріуполі експериментальну установку для очищення води

  Сьогодні в Маріуполі Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович та Маріупольський міський голова Вадим Бойченко урочисто відкрили експериментальну установку для очищення води на базі Старокримської фільтрувальної станції Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу». Експериментальна установка змонтована на майданчику Старокримської фільтрувальної станції та призначена для зниження і коригування сольового складу води.

  Експериментальна установка має низку переваг, а саме: низький рівень споживання енергії, відсутність шуму і вібрацій при роботі обладнання, легке налаштування робочих параметрів і найголовніше – отримання питної води з заданим солевмістом.

  Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Марі Йованович урочисто передала перші зразки питної води, очищені експериментальною установкою, Міністру Вадиму Чернишу  та Маріупольському міському голові Вадиму Бойченку. В перспективі місто зможе безперебійно споживати очищену воду, що відповідає усім стандартам.

  «Вода, що подається до кожної квартири в Маріуполі, надходить з річки Сіверський Донець, яка декілька разів перетинає лінію розмежування. На фоні конфлікту в Донецькій та Луганській області інфраструктура знаходиться не в найкращому стані. Багато важливих інфраструктурних об’єктів пошкоджено, що в свою чергу заважає відновити або покращити систему водозабезпечення в Донецькій та Луганській областях, через що погіршується якість води і збільшуються витрати. У 2017 році з держбюджету виділено 1,8 мільярда гривень на вирішення проблем КП «Вода Донбасу», що забезпечує водою десятки міст по обидві сторони лінії розмежування Донецької області. Саме Маріуполь знаходиться в самому кінці ланцюга водозабезпечення, а тому вирішення питання водозабезпечення міста – результат взаємодії Уряду України, місцевої влади і міжнародних партнерів. Встановлення експериментальної установки по очистці води на майданчику Старокримської фільтрувальної станції, це в першу чергу – зменшення рівня витрат, що економічно вигідно для громади», – говорить Вадим Черниш.

  В рамках робочого візиту Міністр відвідав комунальну установу «Маріупольська міська лікарня швидкої медичної допомоги» (Кардіохірургічний центр).

  Так, лише у 2018 році в Центрі проліковано та прооперовано 71 внутрішньо переміщену особу. За консультаціями та на лікування приїздять люди і з тимчасово окупованих територій. Наразі в Кардіохірургічному центрі закуплено найсучасніше медичне обладання: ангіографічна установка, система УЗД діагностична Z-5 з датчиком, система УЗД діагностична Mylab Seven, апарат вентиляції легенів.

  «Надзвичайно важливий той факт, що на лікування в українські лікарні їдуть не тільки внутрішньо переміщені особи, але й безперешкодно лікуються люди з окупованих територій. Такі підходи в громаді формують необхідні умови для інтеграційних процесів»,- зазначив Міністр.

  Також Вадим Черниш відвідав Дитячий діагностичний центр комунального закладу “Маріупольське територіальне медичне об’єднання здоров’я дитини та жінки”.

  На початку червня 2018 р. за координації МТОТ до Дитячого діагностичного центру Уряд Швейцарії доставив гуманітарний вантаж у вигляді сучасного медичного обладнання.

  Для поліпшення якості послуг на капітальний ремонт Дитячого діагностичного центру з бюджету міста виділено 18,7 млн грн. серед яких – 10,5 млн грн направлено на капітальний ремонт відділення, ще 8,2 млн грн спрямовано на придбання сучасного обладнання та облаштування профільних кабінетів: вузьких педіатрів-спеціалістів, фізіотерапії та функціональної діагностики.

  МТОТ продовжує опікуватися питаннями забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб. Міська влада Маріуполя приділяє цьому питанню також багато уваги. З цієї метою Міністр відвідав гуртожиток, де майже закінчено ремонтні роботи і куди скоро заселяться десятки “нових маріупольців” – внутрішньо переміщених осіб. Реконструкція двоповерхового гуртожитку проводилась впродовж року по програмі співфінансування: з держбюджету виділено - 15 млн грн, з бюджету міста - понад 20 млн грн.