• In English
 • Як громадському фаховому об’єднанню пройти акредитацію для здійснення незалежного оцінювання закладів освіти
  Державна служба якості освіти України, опубліковано 02 червня 2023 року о 14:34

  1 червня 2023 року відбулася зустріч із представниками неурядових організацій та освітянською спільнотою «Громадська акредитація: якісна школа очима професійних спільнот» на базі Києво-Могилянської бізнес-школи.

  «Громадська акредитація — це унікальна нова процедура, що дасть нам нову якість освіти. Держава вперше на законодавчому рівні делегує повноваження оцінювати діяльність шкіл неурядовим організаціям, що пройдуть акредитацію. Таким чином громадські фахові об’єднання можуть, по суті, виконувати роль держави та впроваджувати в шкільну освіту ту філософію, яку вважають найбільш актуальною та на яку є запит суспільства», — зазначив Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак, .

  Перший заступник Голови Служби Олександр Якименко зауважив, що громадська акредитація школи прирівнюватиметься до проходження закладом освіти інституційного аудиту у плановому порядку. У такому механізмі оцінювання зацікавлені передовсім проактивні директори шкіл та голови громад, які, працюючи над підвищенням якості освіти, прагнуть розвивати ввірені їм заклади, підвищувати їх конкурентоспроможність, клієнтоорієнтованість, та при цьому потребують допомоги колег-експертів.

  Повноваження акредитувати громадські фахові об’єднання (ГФО) для визнання їх спроможності здійснювати незалежне оцінювання якості освіти та освітньої діяльності закладів освіти щодо ефективності внутрішньої системи забезпечення якості освіти та забезпечення досягнення здобувачами освіти результатів навчання, передбачених державними стандартами освіти та освітніми програмами, покладені на Державну службу якості освіти.

  Процедура акредитації ГФО триває не більше 25 робочих днів з дня подачі заяви із доданнням до неї:

  • кодів доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, що надає доступ до копій установчого документа в електронній формі в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань;
  • методики проведення громадської акредитації закладів освіти, розробленої ГФО чи залученими експертами;
  • переліку експертів, яких ГФО залучатиме до проведення громадської акредитації;
  • копій документів, що підтверджують згоду експертів на залучення до проведення громадської акредитації, засвідчених в установленому порядку (копії меморандуму про співпрацю, договору (угоди) між експертом та юридичною особою тощо);
  • зразка сертифіката, який ГФО видаватиме за успішної громадської акредитації закладу загальної середньої освіти.

  На допомогу представникам ГФО презентовано рекомендації «Громадська акредитація: як досягти успіху», що містять поради, як правильно підготувати й подати документи для проходження процедури акредитації.