• In English
 • Ядерна безпека Європи залежить від того, наскільки швидко росіяни залишать ЗАЕС, – Герман Галущенко
  Міністерство енергетики України, опубліковано 27 січня 2024 року о 19:05

  Ситуація на окупованій росіянами Запорізькій АЕС погіршується щодня. На цьому наголосив Міністр енергетики України Герман Галущенко в інтерв’ю Національному телемарафону «Єдині новини».

  «Уже було вісім блекаутів ЗАЕС. росіяни приховують фактичний стан справ на станції, і експерти МАГАТЕ бачать деградацію устаткування на станції. Питання в тому, що безпека континенту залежить від того, наскільки швидко вони підуть зі станції», - зазначив він.

  Очільник Міненерго наголосив, що окупанти продовжують чинити шалений тиск на персонал станції, були і викрадення, і катування співробітників, а також фізичного насильства над окремими працівниками на очах у колег.

  Міністр додав, що Україна знає прізвища всіх працівників «росатому», які у порядку ротації прибувають і працюють на ЗАЕС.

  «Для працівників «росатому» – це найгірше відрядження, бо вони розуміють, що факт їх присутності на станції, навіть короткостроковий, – це вже внесення до санкційного списку. Проте питання навіть більше, ніж санкції – вони будуть суб’єктами кримінального розслідування», - додав він.