• In English
 • Я глибоко переконаний: якщо ми забудемо хоч одного героя, перспективи у нас точно не буде, – Степан Полторак
  Міністерство оборони України, опубліковано 12 грудня 2018 року о 12:41

  Сьогодні, 12 грудня, Міністр оборони України Степан Полторак взяв участь у щоденному ранковому церемоніалі вшанування військовослужбовців Збройних Сил України на знак подяки та данини шани воїнам, які загинули цього дня та у різні роки внаслідок російської збройної агресії на cході України.

  На церемоніалі також були присутні мами загиблих героїв АТО, які презентували книгу «Як болить мені війна», автором якої є мама загиблого героя Тетяна Меджидова. Її син Олександр Дзех, військовослужбовець 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, загинув у 2014 році в районі села Маринівка Донецької області.

  «В книжці ваша душа та серця. Такі книжки повинні бути в усіх навчальних закладах. Немає більшого горя, коли ми втрачаємо рідну, близьку людину. Тим більше сина. Втрата є великою бідою, але ваші діти, рідні й близькі загинули, захищаючи свою землю, захищаючи кожного з нас, захищаючи наші здобутки, – сказав Степан Полторак. – Мені важко знайти слова, але я точно знаю, що ви є великими людьми, тому що ви виховали таких мужніх синів, захисників України». 

  Керівник Київської філії «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» Вікторія Кравчук організувала приїзд рідних до Києва для участі в ранковому церемоніалі.

  «Дуже боляче як мамі загиблого збирати всіх рідних, але це те, що ми маємо робити на сьогодні – об’єднуватися. На жаль, нас об’єднало горе, але ми маємо жити далі, жити заради наших синів, чоловіків, братів і продовжувати справу, яку вони розпочали на фронті», – сказала Вікторія Кравчук.

  Міністр оборони зазначив, що ця Зала Пам’яті була створена для вшанування загиблих героїв.

  «У цей день загиблих немає, таких днів тридцять два на рік і сподіваємося, що кількість сумних днів, коли загинули наші захисники, не збільшиться. Прізвище кожного героя пригадують у день його загибелі, – підкреслив Степан Полторак. – Я глибоко переконаний: якщо ми забудемо хоч одного героя, перспективи в нас точно не буде. Висловлюю вам співчуття. Терпіння, мужності та слова вдячності за те, що ви є».

  Міністр оборони поспілкувався з матерями загиблих українських героїв.