• In English
 • Вже протягом двох років від початку роботи Уряду громадськість і Кабінет Міністрів працюють спільною командою, – Олександр Саєнко
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 12 квітня 2018 року о 20:22

  12 квітня 2018 р. Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко взяв участь у публічному заході «Партнерство «Відкритий Уряд»: визначення пріоритетів України на 2018 – 2020 роки».

  У ході вітальної сесії «Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» як ефективна платформа взаємодії Уряду та громадськості» Міністр Кабінету Міністрів як співголова Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи в Україні підкреслив, що інститути громадянського суспільства роблять значний внесок у розвиток держави. Тому Уряд під керівництвом Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана одразу заклав у свою діяльність принцип системного залучення громадськості до прийняття рішень. Спільно з громадськістю вдалося досягти таких вагомих результатів, як створення електронної системи публічних закупівель «Прозорро», відкриття 80 % державних реєстрів, запровадження електронних петицій, створення умов для моніторингу використання публічних коштів, відкриття інформації про кінцевих бенефіціарів, розвиток відкритих даних (завдяки чому Україна піднялась у світовому рейтингу відкритості державних даних Global Open Data Index на 30 позицій). Зараз відбувається системне залучення громадськості до вироблення урядових рішень, стратегічних планів на рівні Секретаріату Кабінету Міністрів.

  Реалізація Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», на переконання Олександра Саєнка, має сприяти трьом цілям: формуванню довіри між Урядом та громадськістю, подоланню корупції та забезпеченню реагування на потреби громадян, у тому числі через інституційну реформу державного управління та впровадження адміністративних процедур. І зараз при підготовці нового плану дій важливо визначити такі заходи, які б зробили зміни у напрямку відкритості та прозорості незворотними. 

  Як зазначив Олександр Саєнко, саме завдяки активній участі громадськості Україна готує амбіційні плани з реалізації Ініціативи, які визнаються одними з найкращих. За результатами виконання попереднього плану дій наша країна стала четвертою в групі «Країни Східної Європи та Центральної Азії» Індексу Відкритого Уряду. На успіх реалізації Ініціативи в Україні впливає і вдалий механізм координації, яку забезпечують співголови Координаційної ради – від Уряду (Міністр Кабінету Міністрів) та громадськості (менеджер проектів урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» Олеся Архипська).

  У свою чергу співголова Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи в Україні від громадськості Олеся Архипська наголосила, що саме платформа «Відкритого Уряду» дозволила «зламати» бюрократичні стандарти підготовки урядових документів і встановити новий формат партнерства Уряду та громадськості. Це відображається і у способі обговорень пропозицій до плану дій в рамках Ініціативи (зокрема, формат світового кафе), і у визначенні в плані дій конкретних інститутів громадянського суспільства – партнерів органів влади, і у передбаченні чітких показників досягнення результатів.

  Як підкреслила Олеся Архипська, саме активна участь у Партнерстві «Відкритий Уряд» дозволила Україні чи не вперше увійти у першу десятку світових рейтингів – зайняти четверту сходинку в групі «Країни Східної Європи та Центральної Азії» Індексу Відкритого Уряду та 43 позицію серед усіх 102 країн, що оцінювалися. У напрямку відкриття інформації про бенефіціарних власників Україна загалом є світовим «драйвером» реформ, ставши першою країною, яка приєдналась до Глобального реєстру бенефіціарних власників.

  Учасники заходу взяли участь у виробленні та обговоренні пропозицій до плану дій у форматі «світового кафе», що дозволило організувати неформальну та плідну дискусію.

  Захід було організовано у партнерстві Департаментом інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, Представництвом Програми розвитку ООН в Україні, міжнародним фондом «Відродження».

  Вже протягом двох років від початку роботи Уряду громадськість і Кабінет Міністрів працюють спільною командою, – Олександр Саєнко